Wpis z mikrobloga

@11262: No tak. Plasmy nie pobijesz, wiadomo. Oled do wymiany generalnie się nadaje.
Dlatego od samego początku tłumaczę ze St60 którego mam, a pewnie ZT60 gdyby dostał 4K to OLED nigdy by na rynku się nie udał. Moja stara plasma potrafi wyświetlić ostrzejszy obraz niż nowy C1 X D
@11262: A jakieś dowody na to, że zdjęcia zostały wykonane w takich samych warunkach? Bo wiesz, na planszy testowej z odpowiednim czasem naświetlania zdjęcia można wszystko udowodnić. Nie neguję, że OLEDy mają "problem" z odcieniami bliskimi czerni. Czerń w OLEDach jest idealna, więc z powodu tego zdania:

a wykopki tak zachwalały oledy, że niby idealne czernie i szarości.

wybacz, ale zachowuję sporą dozę sceptycyzmu wobec twojego "testu".
A już nazywanie OLEDa
@Drmscape2: A daj spokój. Pewnie podświetlenia LED i ekranu OLED nie rozróżnią. Już pomijając, ze producenci mogą kłamać i nie mieć pełnej matrycy OLED.
A backlight-bleed na mojej starej samsungowej (wsadzonej w Chińskiego Gatewaya) matrycy VA był prawie żaden w porównaniu do obecnie posiadanych monitorów IPS, które widać w nocy z kilkuset metrów przez okno jak zapomnę wyłączyć kompa tylko go wygaszę.
Moja stara plasma potrafi wyświetlić ostrzejszy obraz niż nowy C1 X D


@Vixay: a jak tam zużycie energii, zmalało, urosło? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wspomniany przez ciebie ZT60 potrafił zużywać nawet 500W, co by pewnie jeszcze wzrosło przy próbie wprowadzenia 4K. Zresztą, gdyby produkcja plazm 4K była opłacalna, to jeszcze parę lat byśmy oglądali plazmy. Musiało się budżetowo nie spinać jeśli już OLED majaczył na horyzoncie.
Z
@Drmscape2: Nigdzie nie popłynąłem. Filmy blu ray 4K. Ale co będzie się kłócił z typem który plasmy w rękach nie ma.
Mam szeroko i głęboko zużycie, liczy się jakość.
Ale 500W to były białe transze. Średni to było 250-300W, tylko dwa razy więcej niż OLED.
@FLAC: Nie, nie porównuję. To ty masz z dupy przykłady o niemożliwości. Na obraz składa się trochę więcej rzeczy, post procesy pomagają na ostrość obrazu, procesor w telewizorze
Ale ponownie, nie widziałeś tego na żywo to w sumie możemy zakończyć temat.
@Vixay: ale przecież procesor nie powinien nic z obrazem robić właśnie, chyba że sobie odpalasz 100 bajerów, wyostrzaczy, poprawiaczy i im bardziej oczojebny obraz tym lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
fizycznie jest niemożliwe żeby DLSS oferował lepszy obraz od natywnego, a jednak ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Vixay: o czym ty mówisz? DLSS to zaawansowana technologia interpolacji obrazu celem poprawienia wydajności. Jak niby interpolowana, a nie rzeczywista wartość ma poprawić "jakość obrazu"?

Podobnie z oglądaniem 4K na 1080p. Obraz wydaje ci się ostry na plazmie bo jest nagrany w 4K z chroma subsampling 4:2:0. Jak go "rozpakujesz" na
@Vixay: jedyne zadanie procesora to zmapować piksel z pliku do piksela matrycy. To wszystko co powinien robić. Nic od siebie więcej nie dodawać. I chcesz mi powiedzieć że 15 letnia plazma 480p z procesorem kalkulatora robi to lepiej niż nowe oledy 2160p.
@FLAC: 480p? Coś Ci się chyba przyśniło. No jeśli plazma dostała procesor który został ogłoszony następca kuro oraz testy były robione już w momencie oledow I sam autor testów powiedział że nie widzi dużej różnicy no to XD.