Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#krotkofalarstwo #nasluch
Czy to normalna praktyka robić długie komunikacje na częstotliwościach CB?

W sensie podsłuchuje sobie kanał 19 w swojej okolicy przez xhdata 808, ale nudy to schodzę niżej odrobinę (nie pamiętam już ale powinienem być jeszcze na kanałach cb) a tam gościu z Włoch próbuje wywołać kogoś na Pacyfiku...

Ciężko mi na tym radiu złapać ludzi gadających, raczej radia z całego świata się trafiają, ale czasem jak już coś złapie to mam wrażenie że ktoś mnie w c---a robi, bo jakim cudem siedząc w ogródku, w zagłębieniu (wokół pagury) łapie z tak daleka :)
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tylkolurko: tak średnio. Czasem jakieś "sprawdzam radio" i ten Włoch, ale on nie na 19 :) tylko zdaje się tym radiem nie mam możliwości odbioru modulacji FM na tych częstotliwościach.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tylkolurko: trochę mi zabiłeś ćwieka. Nie ma jawnego wyboru modulacji, są na sztywno do częstotliwości przypisane, ale... w sumie powinno być gdzieś w specyfikacji to wprost napisane, ale nie mogę znaleźć :>
  • Odpowiedz
ten Włoch, ale on nie na 19 :)

@annotate: Nadają w piątkach, czyli kanał 19 to nie 27180 kHz (jak u Nas), a na 27185 kHz, do tego zapewne w modulacji (N)FM, a nie jak u Nas AM. Ale tak czy siak Xhdata D-808 nie obsługuje NFM-u na tym paśmie, choć coś tam mocno zniekształconego i z NFM-u może być słychać przy próbie odbioru odbiornikiem AM.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mp107: "w piątkach" bardzo prawdopodobne, ale musiał nadawać na AM bo słyszałem że średnią siłą, ale wyraźnie, bez zniekształceń.

Dzięki za info :)
  • Odpowiedz