Wpis z mikrobloga

Widzę hejt na zmianę trenera w Radomiaku - mnie to nie dziwi.

Pewien projekt się wypalił, pracował tam 4 lata, teraz w ostatnich tygodniach nie potrafił ograć Warty, Łęcznej czy Termaliki lub nawet Śląska czy remis z Jagą po prowadzeniu 2:0.
Wiem że awansował z nimi od 2 ligi ale ile można trwać w tym samym, Lewandowski był dobrym trenerem i też dziwiono się dlaczego wylatuje z Termy - zrobił piękny wynik w 1 lidze, w Esie miał styl i pomysł brakowało punktów.

Tutaj moim zdaniem nie chodzi o walkę o europejskie puchary a po prostu o czas który ma mieć nowy trener by zapoznać się z zawodnikami i wiedzieć co trzeba zrobić w okresie letnim żeby wszystko działało i wystarczyło na utrzymanie w ekstraklasie - bo nie wierzę że ktoś tam myśli o powtórzeniu takiego miejsca za rok.

Tak samo jak mówiłem że zwolnienie Tworka było dobrym ruchem tak samo tutaj uważam że finalnie zmiana będzie na plus.

Zapraszam do dyskusji.

#mecz #ekstraklasa
  • 9
I tak, wiadomo, gdyby nie awansował to by dalej był trenerem - dzięki temu otwiera się też dla niego szansa coś jak kontrakt Tworka w Śląsku, długo nie będzie na bezrobociu na pewno - pamiętam jakie wtedy były komentarze i nakręcana spirala że tragiczny ruch a okazał się strzałem w 10 - dlatego tutaj też dajmy czas a nie z góry każdy mówi że to tragedia wizerunkowa dla Radomia
@Zi3L0nk4: ja bym się trochę bał ryzykować Banasikiem w Szczecinie, już bym chyba wolał jakiś wynalazek z Niemiec
Banasik zrobił 16 pkt na TOP4 + Legii - czyli prawie 40% punktów.
Na pozostałych 11 ekipach zrobił pozostałe 27 pkt czyli 60%.
Wiem że nie miał wykonawców do innej gry ale nie wydaje się być on trenerem który na ten moment pasowałby do drużyny asiprującej do mistrzostwa i przeważającej w każdym meczu
@zajebotka: Różnica jest taka, że Warta Tworka leciała prosto na spadek, tam była jakaś absurdalnie długa seria bez strzelonej bramki, trener dostał czas na wyjście z kryzysu, ale się nie udało, natomiast Radomiak pomimo kryzysu jest w górnej części tabeli. Celem Radomiaka przed sezonem było, jak sądzę, utrzymanie, więc nie wiem, dlaczego trener, który zrobił to z nawiązką ma nie dostać szansy przygotowania drużyny do nowego sezonu, skoro w poprzednich latach
@jedrzejk: hmm, sam też jestem tym bardzo zaskoczony, ale z drugiej strony rozumiem taką akcję i nie skreślam jej na starcie, bo widzę na twitterze czy wszędzie ludzie jadą po Radomiaku jak po suce - a to też nie jest typowy przykład z polskiej piłki gdzie gość wylatuje po jednym sezonie - był kilka lat, znali się doskonale, wiedzieli czego mogą się spodziewać po sobie i na co liczyć.

Ja poczekam
@zajebotka: Znaczy ja się po prostu zastanawiam jaki jest cel tej roszady, no bo tak: Jesteś Radomiakiem, awansujesz do Ekstraklasy, wszystko czego chcesz to utrzymanie, fajnie jakby się udało w miarę spokojnie, ale najważniejsze jest się utrzymać. No i dostajesz bardzo spokojne utrzymanie, bo w sumie to było zapewnione w grudniu. Więc tak opcje, są moim zdaniem trzy (o ile chodzi tu o dobro klubu ( ͡° ͜ʖ ͡
@zajebotka: ja patrzę na to inaczej, Banasik był przyzwyczajony do pracy z rodzimymi zawodnikami, rodzinnej atmosfery itd., jeszcze jesienią bramki strzelało sporo Polaków. Na tę rundę doszli kolejni obcokrajowcy i w takiej szatni lepiej może odnaleźć się Lewandowski chociaż nie mam przekonania, że to dobry trener po jego pracy w BBT
@jedrzejk: opcje 2 i 3 można odrzucić - oni dość realnie patrzą na sprawę, tutaj bardziej zgadzam się z @WHlTE: mogło dojść do jakichś tarć, jakieś nieporozumienia, ogólna nie chęć do siebie - po prostu ciężko jest ocenić tę sprawę a całe weszło i inni śmieszki na TT wydali wyrok na Radomiak jakim to #!$%@? klubem nie jest bo decyduje się na taki ruch.

#!$%@? mnie to po prostu i
@WHlTE: Szczególnie, że obcokrajowcami są głównie zawodnicy portugalskojęzyczni z którymi dużo przebywał w szatni na Ukrainie. Bardzo możliwe, że liczba obcokrajowców w szatni przekroczyła możliwości jej ogarnięcia przez Banasika i stąd decyzja o zwolnieniu.