Wpis z mikrobloga

Ja pierdziele nigdy w życiu mnie ząb nie bolał tak ciągłym bólem, żebym spać nie mógł. Miałem kanałowe robione z 1,5 roku temu w tym co czuje ze boli, co to może być, ciągły ostry ból jest i rozgrzane to powyżej zęba. Uczucie takie że najchętniej bym sobie go wyrwał. Wczoraj lekko bolało jak wstałem i teraz coraz bardziej.
#zdrowie #stomatologia #zeby
  • 18
  • Odpowiedz
@Hfishman1: Źle zrobione kanałowe. Reendo potrzebne. Endo rób tylko u dentysty, który robi to pod mikroskopem, inaczej nic nie widzi i nie jest w stanie dobrze oczyścić kanału (lub nawet odkryć dodatkowego kanału, nie mówiąc o jego oczyszczeniu).
  • Odpowiedz
Umiesz ocenić jakość leczenia kanałowego, bez jakichkolwiek badań?


@SkrytyZolw: A co tu oceniać? Jak ząb po kanałówce boli to endo #!$%@?ł sprawę, albo op miał zmiany i endo nie zweryfikował tego przez RTG ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mistborn:

albo op miał zmiany i endo nie zweryfikował tego przez RTG


No i co by to zmieniło, skoro zmiana to wskazanie do leczenia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak ząb po kanałówce boli to endo #!$%@?ł sprawę


Nie, to oznacza na chwilę obecną, że boli ząb. Tylko tyle. Znam przypadki właściwie przeleczonych zębów, które mimo to dawały dolegliwości i zmiana się nie goiła.
  • Odpowiedz
No i co by to zmieniło, skoro zmiana to wskazanie do leczenia?


@SkrytyZolw: No tego nie wiesz skoro nie wiadomo czy ktoś w ogóle robił RTG, mi jednego zęba endo od razu odrzucił bo zmiana była zbyt zaawansowana na leczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Wyjmij kija z d00py, uczepiłaś się mireczka @sxill: który przytoczył fakty co poszło nie tak.
Nawet według artykułów lekarzy jeśli pojawia się ból po paru miesiącach to kanał nie został prawidłowo opracowany i potrzebne jest reendo o czym napisał subop, do którego się #!$%@?łaś xD Chcesz walczyć z faktami? To powodzenia i życzę smacznej kawusi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sxill: Umiesz ocenić jakość leczenia kanałowego, bez jakichkolwiek badań? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@SkrytyZolw: Oczywiście, że nie ;) Swoją tezę bazuję na tym, że 90% dentystów nie potrafi dobrze przeprowadzić leczenia endodontycznego.
  • Odpowiedz
@Mistborn: Nie mam kija w dupie, tylko cię proszę, żebyś zacytował moje słowa xDD A skoro nie możesz tego zrobić, to może następnym razem nie wmawiaj mi czegoś czego nie napisałam. Nigdzie nie broniłam dentystów ani nie pisałam, że są wspaniali i nieomylni. Znajdź połączenie z mózgiem, to może przestanie ci się mylić "kij w dupie" z rozsądnym podejściem, nieocenianiem prac najróżniejszych specjalistów na podstawie jednego zdania i dystansem do tego
  • Odpowiedz
@sxill: Chętnie zapoznam się z badaniami, na podstawie których wysnułeś tą teorię. Nie znam żadnych konkretnych wartości, mogę co najwyżej wysuwać przypuszczenia na podstawie tylko i wyłącznie swoich obserwacji.
Zatem dalej czekam na link. W przeciwieństwie do ciebie, wolę korzystać z rzetelnej wiedzy, a nie "chłopskiego rozumu:.
  • Odpowiedz