Wpis z mikrobloga

Chcę zrobić apkę w Reactcie/Vue + backend w Nest.js + jeszcze jakaś baza. Wszystko ma być zdeployowane na mojego VPSa. Czy w takim razie najwygodniej będzie zrobić monorepo z dockerfilem i np. podpiąć się jakimś CI/CD typu CircleCI pod merge do brancha releasowego i zbudować gotowy obraz zawierający pobrane wszystkie zależności projektu itd. a następnie przez SSH wrzucić to na VPS i zaktualizować kontener?

Może źle o tym myślę i powinienem to załatwić jakoś inaczej?

#devops #webdev #docker #cicd
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@teekop: ogólnie nie brzmi źle. Nie masz żadnego docker repo, konta płatnego na docker Hub itp żeby tam wrzucać obrazy? Byłoby czyściej.

Co z konfiguracją? Wszystko będzie w konkretnej wersji obrazu zaszyte na sztywno?
@teekop: Konto płatne na dockerhubie (ootb buildy obrazu), a na vps jak znasz się na kubernetesie to możesz postawić np k3s i podpiąć argocd. Co do bazy to możesz postawić obok k3sa.
@teekop: W gitlabie masz możliwość trzymania obrazów w registry i utworzenia jednocześnie CI/CD. Jak masz więcej obrazów to możesz postawić sobie np harbora jako własne registry
@teekop: Cześć, zastanawiam się nad podobnym setupem (Java w backendzie ale przy kontenerach w sumie nie ma to większego znaczenia). Nie pomogę do końca, ale dla utrudnienia mogę dorzucić garść przemyśleń ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na razie doszedłem do tego, że na pojedynczej maszynie nie ma sensu stawiać pełnego Open Shifta OKD (bo najmniejszy klaster potrzebuje chyba 5 albo 6 maszyn) ( ͡° ͜ʖ ͡