Wpis z mikrobloga

Odkąd mam konto, zawsze tylko w jednym banku, jedna karta debetowa. Teraz dostałem info na czacie, że mają dla mnie przygotowaną kartę kredytową i mogę złożyć wniosek bez żadnych dokumentów itp, że taka karta przydaje się w podróżach, hotelach, wynajmowaniu samochodów. O co tu chodzi? Czym się różni zapłacenie za hotel moją kartą debetową od zapłacenia moją kartą kredytową?
#bank #banki #pytanie
  • 5
@s3mpaaj: Wypożyczalnie samochodów zwykle wymagają karty kredytowej do depozytu. Hotele w niektórych krajach (np. USA) też lubią robić depozyt na poczet konsumpcji/zniszczeń. Mając kartę kredytową nie blokujesz sobie swoich środków, tylko te depozyty są blokowane na wirtualnych bankowych środkach w ramach limitu.
@Bankobranie: linkujesz mi strony pewnie z dobrej intencji ale nie po to pytam na wykopie zeby musieć czytać pol godziny o roznicach między kartami, mam troche mało czasu więc liczyłem na krótka odpowiedź w dwóch zdaniach, do usa sie nie wybieram, do hotelu też nie, czyli tak jak ktoś pisał

Imo to sie nie opłaca, bo za duze odsetki


tyle w temacie, dzieki za odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡
Imo to sie nie opłaca, bo za duze odsetki

tyle w temacie, dzieki za odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@s3mpaaj: widzisz, a to jest odpowiedź nie do końca trafna. W przypadku karty kredytowej funkcjonuje takie coś jak okres bezodsetkowy, w którym oddaje się tyle samo, ile się wydało (i ani grosza więcej) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli ktoś płaci kartą kredytową. Ale jeśli