Wpis z mikrobloga

@DanekRBI: dobrze zwalcza mączniaka w takim stadium? Nie sądzę. Porada typu: wydaj pieniądze i nie zrób nic i cały plon w dupę.
Tutaj potrzebuję mocnej interwencji bo inaczej nie będzie żadnych owoców :<
@Niewiemja: dzięki.
Jeszcze mam dwa pytania: brunatna zgnilizna: morela. W tamtym roku narobiła mi sporo szkód, mam dwie odmiany: jedna już w pełni kwitnienia (pryskałem przed kwitnieniem switchem, już po otwarciu kwiatów topsinem. Druga odmiana dopiero dzisiaj pokazał się biały pąk (pryskana 2 tygodnie temu switchem). Czy to jest dobra strategia topsin po otwarciu kwiatów czy w fazie białego pąka? I czym później jeszcze opryskać
drugie pytanie: czy znasz dobre źródło
@Naproksen: Ogólnie na wszystkie grzyby możesz używać sobie zamiennie topsinu, cabrio duo i ridomilu + prewencyjnie na wszystko miedzian. Miedzian Ci zabezpiecza tkanki przed wniknięciem grzyba w rosline, topsin, cabrio i ridomil wnikają, krążą razem z sokami i zabijają grzyby. Ważne żeby nie używać caly czas tego samego bo grzyby sie uodparniają dlatego po tygodniu od oprysku robisz jeszcze jeden czymś innym. A miedzian możesz sobie odnawiać po każdym mocniejszym deszczu