Wpis z mikrobloga

czy możliwe jest, że głośnik w telefonie #xiaomi uszlachetnił się pod wpływem długiego używania? Ma obecnie dużo głębszy i mniej kłójący w uszy dźwięk niż kiedyś i nie wiem czy to od używania czy jakaś aktualizacja systemu wprowadziła korektę dźwięku


#pytanie #telefony #glosniki
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zielone_drzewo_hehe: "Popularne określenie wygrzewanie odnosi się do faktu, że brzmienie nowego urządzenia audio zmienia się w trakcie używania, aż do osiągnięcia stałego poziomu. Wiąże się to z wyrabianiem się elementów mechanicznych, oraz stabilizacją elementów elektronicznych. Sam proces może trwać od kilkunastu, do nawet stu godzin"
  • Odpowiedz
"Popularne określenie wygrzewanie odnosi się do faktu, że brzmienie nowego urządzenia audio zmienia się w trakcie używania, aż do osiągnięcia stałego poziomu. Wiąże się to z wyrabianiem się elementów mechanicznych, oraz stabilizacją elementów elektronicznych. Sam proces może trwać od kilkunastu, do nawet stu godzin"


@Borys_xD: Mit.
  • Odpowiedz
@cukru: Jakiś argument? Ja sam doświadczyłem poprawy jakości dźwięku z biegiem użytkowania na przykładzie kilku par słuchawek i głośników. Więc się nie zgodzę z Tobą.
  • Odpowiedz
Jakiś argument?


@Borys_xD: Do tej pory nikt nie udowodnił większej niż błąd pomiarowy różnicy w odpowiedzi częstotliwościowej "wygrzanego" głośnika względem nowego.

Ja sam doświadczyłem poprawy jakości dźwięku z biegiem użytkowania na przykładzie kilku par słuchawek i
  • Odpowiedz
Nie jestem ekspertem, takie miałem odczucia.


@Borys_xD: W porządku, ja też nie. Chciałem to wyjaśnić, bo branża audio pełna jest mitów i niejasności.
  • Odpowiedz