Wpis z mikrobloga

Otwieram nitkę na smutne filmy o samotności i nieudanej miłości lub jej braku.

Zbliża się sobota wieczór, która dla wielu jest najlepszym dniem tygodnia, a dla pozostałych kolejnym dniem toczenia wojny w swojej głowie i smutku.

Poniżej moja lista filmów wraz z krótkim opisem. Zapraszam do zabawy i dzielenia się produkcjami.

1. Her (Spike Jonze)
Zwykły facet, który zarabia na życie pisząc wiersze i listy miłosne na zamówienie dla innych osób - jest w tym genialny.

Wydawałoby się, że ktoś kto świetnie pisze o uczuciach, wrażliwości i miłości oraz pomaga tysiącom par rocznie musi mieć piękną duszę i kochającą rodzinę. Nic bardziej mylnego.

Główny bohater walczy z depresją, jest samotny i właśnie rozwodzi się z żoną, która go zostawiła dla innego.

Pewnego razu instaluje na komputerze oprogramowanie, która jest "kobietą", a dokładnie sztuczną inteligencją. #!$%@?ą się w sobie.

Co się dzieje dalej? Tego oczywiście nie powiem, ale oglądając film wielokrotnie uronicie łze.

2. Miłość Larsa
Jest to bardzo trudny film, który może być "smakołykiem" dla fanów psychologii, a zwłaszcza w tematyce depresji i samotności.

Główny bohater jest przegrywem. Mieszka w kiepskim miejscu, boi się rozmawiać z ludźmi, nie wychodzi z domu, ma depresje, nigdy nie miał dziewczyny, a jego samotność powoli go zabija od środka.

Jego bliscy (sąsiedzi i chyba siostra, nie pamiętam już) bardzo lubią Larsa i widząc co się z nim dzieje próbują mu nieudalnie pomagać.

Pewnego razu postanawia kupić sobie dziewczynę. Dosłownie, ponieważ jego miłością została lalka. Problem w tym, że Lars uważa ją i traktuje, jak prawdziwego człowieka.

Ta informacja szybko rozchodzi się po lokalnej społeczności, gdzie część osób wyśmiewa i poniża głównego bohatera, a inni widząc, jak Lars się poztywnie zmienia dzięki miłości postanawiają mu tego nie psuć i udają, że lalka też jest dla nich normalnym człowiekiem.

Jak wspomniałem wcześniej trudny psychicznie film, ale łapiący za serce i na pewno godny obejrzenia dla osób w skrajnej samotności.

3. I że Cię nie opuszczę (The Vow)
Do tego filmu mam szczególny sentyment, ponieważ moja pierwsza miłość (gimnazjum) zaprosiła mnie na niego w walentynki.

Szczęśliwa para właśnie wzięła ślub i zamieszkała ze sobą. Niestety nagle dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Ciężarówka wjeżdża w tył samochodu, w którym siedziało małżeństwo.

Mężczyzna bez większych obrażeń przeżył wypadek, ale niestety kobieta nie miała zapiętych pasów i wyleciała przez przednią szybę uszkadzając sobie głowę i tracąc pamięć.

Kobieta nie pamiętała kim była, gdzie pracowała, ani kim jest ten facet, który przez cały czas siedział przy jej łóżku w szpitalu, gdy ta była w śpiączce.

Mężczyzna staje na głowie by przypomnieć żonie jej poprzednie życie i przede wszystkim by ponownie go pokochała. Czy się uda?

Nic więcej nie powiem, ale tu także naszykujcie sobie chusteczki.

4. The Last Song
Główną role gra Miley Cyrus, czyli Hannah Montanna, ale proszę nie skreślajcie tego filmu tylko z tego powodu, bo wiele stracicie.

Nastolatka wraz z młodszym bratem przyjeżdża do taty na wakacje. Rodzice są po rozwodzie, a samotny ojciec pomimo swoich problemów (nie mogę napisać jakich) próbuje za wszelką cenę miło spędzić czas z dzieciakami i ukrywa swoją tajemnicę.

Syn szybko się przekonał, że jego tata jest super, lecz nastolatka jest zbuntowana i szybko poznaje na miejscu nowego chłopaka, a także pojawia się alkohol i krzywda.

Ojciec wie, że musi chronić swoją córkę, jednak ta nie rozumie tego i wielokrotnie rani uczucia taty.

Co się dzieje dalej? Wy mi powiedzcie ;)

Tak czy siak polecam. Doskonały film dla samotnych ojców lub osób, które są wrażliwe i przede wszystkim samonthe.

Na zdjęciu główny bohater pierwszego przytoczonego filmu. Czekam na Wasze propozycje.

#samotnosc #milosc #przegryw #film
BlackBlack - Otwieram nitkę na smutne filmy o samotności i nieudanej miłości lub jej ...

źródło: comment_1650673827iio57hMDsJloDay8lfjryY.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz