Wpis z mikrobloga

#cdv #studia #poznan #grafika #collegiumdavinci ja tu tylko z zapytaniem o kierunek grafiki na CDV, różne opinie są, ale szczerze wole zapytać Mirków, bo im nikt nie płaci żeby cokolwiek mi o nich powiedzieć, szczerze zastanawiam się czy pójście da mi kopa do tworzenia i jakąś wiedzę czy raczej zgasi twórczo i wyjdę po semestrze bez prawie tysiaka, można by tez coś wspomnieć o rekrutacji, bo teczkę mam, ale czy ona się spodoba to już #!$%@? wie.
  • 7
  • Odpowiedz
  • 1
@simaczysluz o teczkę się nie martw, bo praktycznie biorą wszystkich. Adsiew jest i tak po semestrze. Trudno powiedzieć, bo jest to subiektywne ale jeśli oczekujesz jakiegoś kopa, to raczej odpuść, bo tutaj będziesz robił pracę pod pewne dyktando hurtowo. Teorie dostaniesz ale wśród niej mnóstwo głupot, które mogą cię nie interesować. Jakieś kursy czy szkoły niepubliczne są w tym przypadku lepsze, jeśli chcesz się skupić na wiedzy związanej z danym tematem. No
  • Odpowiedz
@seikii: Dzięki piękne, jeszcze dopytam co masz na myśli mówiąc odsiew po semestrze, ludzie sami rezygnują, czy może uczelnia „odmawia współpracy” z nieprzyjemnymi dla nich jednostkami?
  • Odpowiedz
@simaczysluz: Jestem na 2 roku grafiki w CDV i póki co nie mam na co narzekać (ewentualnie cena, która moim zdaniem jest zbyt wysoka). 1 rok, jeśli nie przepadasz za malarstwem i innymi tradycyjnymi technikami, może cię trochę zmęczyć. Organizacja uczelni przeciętna; zdarza się, że nie wyrabiają, ale to chyba na wielu polskich uczelniach. Moim zdaniem dużym atutem jest kadra wykładowców - fajni, inspirujący ludzie, z którymi na luzie można pogadać
  • Odpowiedz
@GoatGirl: A możesz powiedzieć jak tam jest ze sprzętem na grafice? Gdzieś widziałem komentarz że komputery uruchamiają się z poł godziny i programy strasznie się zacinają, że nie da się nic zrobić, ale to z przed 4 lat jakoś. Nadal tak jest czy mają jakiś lepszy sprzęt?
  • Odpowiedz
@niewiem123321: To zależy, jakie masz doświadczenia ze sprzętem. Niektórzy narzekają, inni nie. Od moich domowych komputerów te uczelniane są na pewno lepsze, więc ja nie narzekam (mimo wszystko wolę zabierać ze sobą mój sprzęt, bo preferuję CSP od Photoshopa). Nie zauważyłam jednak, żeby jakoś zamulały, ale czasami programy z pakietu adobe mają jakieś zgrzyty z kartą graficzną. A więc, technologia nie najwyższych lotów, ale dostateczna, by pracować. Tablety graficzne też mają
  • Odpowiedz