Wpis z mikrobloga

Mirki, w jaki sposób doprowadzić do zjednoczenia Polski i Litwy w EU IV tak, aby unia personalna się nie rozpadła po śmierci króla Kazimierza w 50 lat po starcie kampanii?

Widzę 2 opcje i 2 problemy:

1. Powołanie Rzeczypospolitej Obojga Narodów (Commonwealth) - trzeba mieć administrative technology na 10, co jest raczej niewykonalne w 50 lat ze współczynnikiem +20% do kosztu z uwagi na eastern technology. Westernizacja chyba też wiele nie da, bo trzeba czekać aż zachodni sąsiedzi wyprzedzą nas o 8 poziomów technologii (co zajmuje ok. 30 lat), więc potem tego nie nadrobimy z ujemną stabilnością i -100 punktami monarchy.

2. Wybór "Integrate" z Litwą, ale trzeba mieć jednocześnie m.in. +190 relacji i więcej prowincji niż Litwa czyli >24, a przecież tak nagły podbój odejmie nam punkty relacji i ogólnie będzie problem z sąsiadami.

Zależy mi, by poprowadzić kampanię tak, aby powstał wspólny związek tych państw.

Jakieś sugestie?

#europauniversalis #europauniversalisiv #euiv
  • 5
@Vinniczek: przy poprzedniej kampanii niezbyt dbałem o relację z Litwą i po śmierci Kazimierza unia się rozpadała, dlatego chciałem uniknąć podobnej sytuacji. Skoro to tylko kwestia wystarczających relacji to jest ok ;] Dzięki za info!