Wpis z mikrobloga

Chyba jedyne co mi zostało z takich pozytywnych emocji to jak ktoś wrzuci coś śmiesznego na portal ze śmiesznymi obrazkami, stresu prawie nie odczuwam, nawet dawne przyjaźnie nie mają już dla mnie zbyt dużej wartości pomimo że zawsze uważałem że mam farta do ludzi których poznaje, w sumie to już do nikogo i niczego nie czuję przywiązania nie mam nałogów, nie gram w gry, nawet mi nie zależy żeby zdać do następnej klasy i iść gdzieś na studia lub robić jakieś tam prawko no ale z drugiej strony i tak wiem że będę to robił bo nie mam na najbliższy czas co robić innego.
Często się pytają wykopki jak osiągnąć ten mistyczny chłód odpowiedź jest prosta i nie koinecznie wiąże się z staniem się jakimś psycholem. Znacie te powiedzenia w stylu "Tylko głupi by się nie bał"? - to jest całe clue tego. Jeśli sądzisz że ludzie uważają cię za głupiego to masz nawet łatwiej. Ludzie głupi często nie zdają sobie sprawy z zagrożenia i nie myślą o nim, często też nie zajmują się bardziej skomplikowanym czynnością i nie zawszątają sobie głowy poważnymi problemami (co również czyni ich szczęśliwszymi chociaż to nie ma akurat nic z tym wspólnego). Druga kwestia to nadmierne myślenie, które do niczego nie prowadzi, jeżeli myslisz za dużo o potencjalnie stresujących rzeczach i jakichś potencjalnych reakcjach na jakieś rozmowy itp to musisz uświadomić sobie że szansa nato że dobrze przewidzisz co się potoczy jest niesamowicie niska i raczej nie powinno sie brać tych scenariuszy na poważnie, oczywiście nie da się wyłączyć myslenia chodzi tutaj bardziej o nie branie wszystkiego co mózg ci podsuwa na poważnie wtedy nie masz wyboru i musisz skazać sie na freestyle.
Napewno w osiągnięciu chłodu pomaga tez jak jesteś wyrzutkiem i nie robisz rzeczy w celu przynależenia do jakiejś grupy np. zaśmianie się z czegoś tylko dlatego że wszyscy na około się śmieją itp.
Podsumowując jak doprawadzić się do tego mistycznego stanu musisz stac się mentalnie debilem i wiedzieć też że za takiego cię uważają inni i poza tym stracić jakiekolwiek wartości cenne w życiu typu przyjaźń miłość i takie inne co pewnie skończy się jakąś depresją. Raczej nie polecam ale może się komuś przyda jako funfact idk

  • 1
  • Odpowiedz