Wpis z mikrobloga

witam, pacjent karta wifi Gigabyte w stacjonarce, 2 anteny zewnetrzne (w środku intel AX200 wifi 6), i coś się powaliło na 5GHz, nie daje netu, pokazuje że połączono z siecią ale nie ma dostępu do Internetu, i rzeczywiście go nie ma :) natomiast na 2.4 GHz śmiga elegancko i w sumie nie wiem co się mogło pochrzanić? reset karty, odinstalowanie a nawet fizyczne wyjęcie i włożenie nic nie dały. Jakieś pomysły? #informatyka #komputery #pcmasterrace #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 6
@msichal: @GratisLPG: sprawdzę później w drugim kompie, sieci widzi wszystkie z sygnałem na full, i 2,4 i 5 GHz, z 2,4 łączy się i jest net, z 5 łączy się ale nie ma netu, wczoraj po jakimś czasie kombinowania załapało i działało, dziś od ranoa znowu to samo
@msichal: jeden z nich rzeczywiście jest luźniejszy, tzn. antena lżej się kręci, wczoraj niby to dokręcałem, dobry trop :) ewentualnie zamienię anteny na karcie
@msichal: wygrywa taczkę czereśni :) wygląda na to że mocowanie anteny od 5GHz obluzowało się, tzn. śrubka mocująca złącze do śledzia karty odkręca się jak chcę mocniej dokręcić antenę (któregoś dnia antena zamiast stać pionowo to leżała na ziemi, pewnie dzieciak coś szperał :), musze tu coś wymyśleć, na razie ręcznie złapałem od wewnątrz podczas dokręcania i się trzyma, później to jakoś poprawie lepiej @GratisLPG: