Wpis z mikrobloga

Mirki nietypowe zadanie.
Mam serwer aplikacji na Windows 7, ktory niebawem zmieniam na win10.
Na tym serwerze konta Administratora jak i zwykłych użytkowników służą głównie do zgadzania folderami i aplikacjami z poziomu serwera.

Mam nową osobę w pracy, która musi mieć dostęp do programu. W program pracuje jako usługa nawet po wylogowaniu. W programie jest okienko z zaznaczeniem czy włączyć czy wyłączyć usługę. Niestety działa to tylko na koncie admina w windows.

Pytanie:
W jaki sposób uruchomić program jako admin bez podawania dostępu do tego konta? Może być to na zasadzie skrótu. Zrobić jakoś plik bat z danymi logowania jako admin i przekonwertować na exe?
Ma ktoś jakiś pomysł?

#informatyka #komputery #pcmasterrace #serwery #windows
  • 22
@mareczeqq: wkleilem psexec.exe do folderu z programem który ma byc uruchomiony. Utworzyłem .bat z "Psexec –u Wojtek –p haslo uruchamianyprogram.exe" w folderze tego programu, który ma byc uruchamiany i mam komunikat "nie można znaleźć określonego pliki" Musze chyba nad tym dluzej posiedziec
@mareczeqq:
C:\PSTools\psexec.exe \serwer -u serwer\konto "C:\Program Files (x86)\xx\xx.exe" działa, ale prosi o hasło i jak je podam to odpala program.

Jak ustawie
C:\PSTools\psexec.exe \serwer -u serwer\konto -p haslo "C:\Program Files (x86)\xx\xx.exe" to wywala nie mozna odnalezc okreslonego pliku....
@mareczeqq: zastanawiam sie czy jest opcja ukrycia konta np Wojtek ktore jest adminem w planszy logowania, ale uruchamianie programu jako administrator poprzez wybranie tego konta i wpisanie hasla
@M4rcin: chyba nie rozumiem. Jeżeli masz program który musisz uruchomić jako admin (przy zwykłym userze pojawia się okno logowania) to jak odpalas program psexec z podanym userem i hasłem (kontem z uprawnieniami admina) to to okno się nie powinno pojawiac i powinien uruchomić się program z uprawnieniami admina
@mareczeqq: a wlasnie sie nie uruchamia. Jak wkleilem linijke bez hasla to pojawia sie prosba o haslo. Jak wkleje linijke z haslem to blad ze nie mozna odnalezc pliku. Wymyslilem to troche inaczej. Ukryje konto ktore jest jako administrator na planszy logwania, zablokuje mu dostep do plikow do ktorych nie ma miec dostepu. Jak pracownik bedzie chcial odpalic program to kliknie ppm i wybierze uruchom jako administrator i wpisze to haslo.