Wpis z mikrobloga

@ruskiepierogi: a to nie jest tak, że zachowek należy się jeśli nic z właściwego spadku nie dostaliście? Bo jak była sprawa o podział i macie swój udział, to czemu jeszcze zachowek?
@moll: no właśnie nie wiem jak to powinno wyglądać. niby mamy po 1/4 udziału, ale kuzyn sobie od razu po śmierci spadkodawcy tam wszedł, zaczął remont, czuje się jak u siebie. jeśli nie zachowek to co innego? Niech sobie tam mieszka, ale niech nas spłaci
@ruskiepierogi: no to właśnie ma Was spłacić. I niech nie robi remontu tylko najpierw niech rzeczoznawca wchodzi i zrobi wycenę, bo za wyremontowane więcej Wam będzie musiał zapłacić, bo jeśli nie zrobił zdjęć to jak potem udowodni stan faktyczny i że tyle włożył w remont
@ruskiepierogi z tego co się orientuję to może albo was spacic albo musicie to urzędowo podzielić i wtedy można dopiero sprzedać swoją część, ale nie jest to łatwe i trzeba się dogadać między sobą.

Zachowek dostaje się jeżeli zostałeś wykluczony z spadku, wtedy można o niego się ubiegać.
Przykładowo u mnie umarł dziadek i podzielił po równo dwoje 50% a babcia swoje 50% przekazała tylko swojemu synowi, więc moja mama ubiega się