Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czasami jak trafię przypadkiem na stare komentarze na gry-online lub na filmwebie, które sięgają nawet do 2001 roku, to czuję mocną nostalgię. Ostatnio sobie przeglądałem sekcje starych wpisów i widzę jakiś komentarz np. z sierpnia 2001 roku i myślę sobie tak:
Ehh... Pomyśleć, że gdy ta osoba pisała wtedy ten post, to ja miałem 7 lat i wakacje w okresie między przedszkolem a pierwszą klasą podstawówki. Jeden, konkretny znacznik daty odnoszący się do konkretnego czasu, w trakcie którego ta osoba robiła ten wpis. Co ja robiłem wtedy, tego 12 sierpnia 2001 roku o godzinie 15:13? Jak się wtedy czułem? Zapewne wtedy z tyłu głowy narastała powoli z każdym dniem ciekawość tego, jak będzie wyglądać szkoła, ale pierwszeństwo i tak miał ten miecz czy inny karabin z patyka, z którym biegałem po podwórku. Później powrót do domu, obejrzenie bajek w TV, może pogranie na pegazusie.
Wtedy jeszcze nie miałem problemów z głową, ze zdrowiem, ani z resztą pochodnych tychże, które się rozrosły niczym gałęzie w odmiennych kierunkach i z każdym rokiem coraz mocniej mi splatają ręce i nogi.
Nie mogę ogarnąć czemu mój mózg cały czas ucieka tak nostalgicznie do przeszłości, skoro było w niej tyle patologii? Czemu mój mózg filtruje te 99% patologii i wypycha ten 1% normalnego życia na piedestał?
Z jednej strony nigdy bym nie chciał wrócić do tamtych czasów, a z drugiej ile bym dał, żeby mieć te 9 lat i pobiec do osiedlowego kiosku z dyszką w ręce, kupić czasopismo z grami PLAY i zagrać w nową grę na starym poczciwym Pentiumie...
#patologia #lata90 #lata00 #nostalgia #depresja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #625d14bb77ac277f47a70a54
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 1
  • Odpowiedz
Czasami jak trafię przypadkiem na stare komentarze na gry-online lub na filmwebie, które sięgają nawet do 2001 roku


@AnonimoweMirkoWyznania: heheh mam podobnie. Czasami widzę jakieś stare komentarze i łapią mnie feelsy
  • Odpowiedz