Wpis z mikrobloga

Jako dotychczasowa wyznawczyni #bartosiak zaczynam się niepokoić. Jacek ewidentnie sobie nie radzi z krytyką, wdaje się w pyskówki na poziomie sebków spod bloku, stawia się wszystkim którzy nie wielbią jego geniuszu, generalnie zachowuje się jak gimbus z przerostem ego, na dodatek zaczął się lansować na jakiegoś bieda Mavericka w przykusej skórzanej kurteczce i koszuli w kratę. I wlurwia mnie niemiłosiernie, że na wszystko ma jedną odpowiedź: bo Amerykanie. Bo Amerykanie się z nas śmieją, bo Amerykanie by tego nie kupili, bo ja w Waszyngtonie rozmawiałem z kapitanem Johnem McKluskey’em byłym doradcą US ministry of defence (nasza korespondencja w załączniku) i on powiedział, że polska armia jest cienka jak gatki jego babki. Wniosek - wszyscy jesteście głupi, nikt mnie nie rozumie, w S&F przewidzieliśmy to już 8 lat temu, Polska dąży do katastrofy, tylko ANW jest zdolna bronić granic niepodległej Rzeczypospolitej, Wolski #!$%@? i nawet nie zna angielskiego.

No ewidentnie sodówa uderzyła, ktoś też ma takie obserwacje? Dla mnie jego wiarygodność spadła w ostatnich tygodniach o połowę, zamiast postrzegać go jak eksperta o światowej renomie (jak dotychczas), zaczęłam myśleć o nim jak o niedowartościowanym krzykaczu, który na każdym kroku musi podkreślać jaki to on amerykański, wyluzowany i cool. Nie to co te stare grzyby z polskiej armii, które nie mają za grosz stylówy

#wojna #ukraina #geopolityka
kociooka - Jako dotychczasowa wyznawczyni #bartosiak zaczynam się niepokoić. Jacek ew...

źródło: comment_1650213070hqIB6T2hDrszKEzXx66uyC.jpg

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
Szczerze mu [Bartosiakowi] współczuję, bo widać że ma marzenia o wielkości Polski, a musi się mierzyć z powszechną indolencją która sprowadza go twardo na ziemię w myśleniu o swojej ojczyźnie.


@zmijekk: Kolega ma dobre spostrzeżenia, ja podsumuję fragmentem wiersza:

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą – daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami."
  • Odpowiedz
@kociooka: Z Bartosiakiem i tą jego ANW, to jest taka sytuacja, jak gdyby ktoś grający przez parę lat na konsoli w FIFĘ uznał, że ma dzięki temu doświadczenie i kompetencje, które uprawniają go do przedstawienia koncepcji Reprezentacji Nowego Wzoru. Gdyby reprezentacja zastała przebudowana po myśli takiego hobbysty i amatora, to dostawałaby bęcki od San Marino i wysp Owczych.

Bartosiak z racji wykształcenia i zawodowego doświadczenia nie ma żadnych kompetencji w zakresie
  • Odpowiedz
@kociooka No no ANW jest piękna wizją nie do zrealizowania w naszych warunkach. Na pewno dużo jest prawdy np. miejsca zapalne konfliktu w Polsce, włącznie z mostami itp. Przewidział konflikt na Ukrainie, ale jest największym pesymistą, kiedy wszyscy eksperci twierdzili, że Ukraina odeprze większość ataków on twierdził, że są bez szans, ma rację z wojną gospodarczą na linii USA Chiny.

Jest jedno ale. Generalnie jego książka to wychwalanie pod niebiosa lekkiej piechoty,
  • Odpowiedz
Jacek znalazł się w nowym położeniu, gdzie balans sił jest innych niż dotychczas. Trafił na elitarne odziały internetowe, które w większości nie mają pojęcia o temacie, ale sądzą, że mają najlepsze. Jacek jeszcze z takimi nie walczył. Do tej pory manewrował głównie wokół ludzi kumatych, doświadczonych, rozsądnych, a teraz trafia na głąbów z wykopu, twitera albo jutuba i ulega ich prowokacjom. A potem już z górki. Skala głupstw, które czyta pod swoim
  • Odpowiedz
@kociooka: już go wcześniej jakaś babka od niechcenia wyjaśniła, że może i go gdzieś tam dopisali do jakiegoś raportu, ale że robią takich wiele do byle projektu, więc to żadna poważna WSPÓŁPRACA, a tym bardziej osiągnięcie. Ta sama szkoła lansu i ściemniania jak Grzesiak. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jacek ewidentnie sobie nie radzi z krytyką, wdaje się w pyskówki na poziomie sebków spod bloku, stawia się wszystkim którzy nie wielbią jego geniuszu, generalnie zachowuje się jak gimbus z przerostem ego


@kociooka: sekta wolskich mowiła o tym od miesięcy to nas wyzywaliście od ruskich agentów. No ale cóż, kto ma racje dzień przed innymi, ten przez 24 godziny jest uważany za wariata.
  • Odpowiedz
@yosemiti: @guest: @Cojestpiec: wyjaśnijcie mi czy:
- Rosja miała ogromne problemy logistyczne przez pierwsze kilka dni wojny(jak nie tygodni)(zgodnie z koncepcją ANW)
- Dlaczego Ukraińcy chcą wypowiedzieć wielką bitwę o donbas siłami pancernymi(zgodnie z koncepcją ANW)
- Dlaczego Ukraińcy potrafili nie mając floty praktycznie trzymać w ryzach wielkie rosyjskie floty czarnomorskie(zgodnie z koncepcją ANW)
- Dlaczego generałowie wypowiadający się o koncepcji ANW są w najgorszym wypadku neutralnie pozytywni tej
  • Odpowiedz
- Rosja miała ogromne problemy logistyczne przez pierwsze kilka dni wojny(jak nie tygodni)(zgodnie z koncepcją ANW)


A co koncepcja ANW ma do tego że ruskie mają problemy logistyczne? między białoruską/ruską granicą a polskimi ważnymi ośrodkami miejskimi sa mniejsze odległości niż na ukranie. przypominam dodatkowo że ANW zakładało 64bgb na Polskę, gdzie lekceważąc UA wystawili dwa razy tyle.

- Dlaczego Ukraińcy chcą wypowiedzieć wielką bitwę o donbas siłami pancernymi(zgodnie z koncepcją ANW)


yyy,
  • Odpowiedz
@kfpwa: zakładał też atak połową sił których użyli ruscy i z zaskoczenia a nie z miesięcznymi przygotowaniami, ale o tym nie wspomniałeś. Wolski w listopadzie 2021 mowil ze są mocne przygotowania do wojny więc jakby w podstawowych założeniach jacuś sie jebnął.

@pocomilogin: jest takie powiedzenie że jak się na czymś znasz to umiesz to wyjaśnić prostemu człowiekowi. I taki jest wolski, on w prostych słowach wyjaśnia jak działa jakiś sprzęt
  • Odpowiedz
hobbyści zaczęli bombardować pozycje Armii Nowego Wzoru, aż się bartosiaki zesrały. no i aktualna sytuacja wygląda tak, że książe-mecenas okazał się nagi, a jego eksperci bez totalnej wiedzy. cała ta ekipa nie potrafi przyznać się do błędu i brnie dalej w to bagno.


@guest: masz jakieś linki? nie obserwowałem ostatnio frontu bartosiakowego
  • Odpowiedz
@guest: Koncepcja ANW bazowała na tym że armia rosyjska będzie miała problemy logistyczne ze względu na słabe opanowanie logistyki oraz lekkie jednostki w "strefie śmierci" które będą walić w ciężarówki z paliwem/amunicją
ANW stawia realnie na połączenie lekkich jednostek które będą operować za liniami wroga oraz ciężkich jednostek pancernych które będą przyjmować uderzenie oraz kontratakować znad Warszawy
UA trzyma w ryzach czyli kontroluje flotę czarnomorską na tyle żeby nie mogła działać
  • Odpowiedz