Wpis z mikrobloga

Ja rozumiem wyrazy wsparcia i tak dalej, ale z tymi flagami, to dajcie spokój, kto to widział. Już wiszą przed urzędami. Ostrzegam, że dojdzie do tego, że Polska podpisze jeszcze jakieś niekorzystne umowy międzynarodowe, gdzie będzie musiała pokrywać finansowo szkolnictwo i opłaty za funkcjonowanie administracji obcej władzy( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#bekazkatoli #ukraina #bekazprawakow #watykan #polska
Normie_Lurker - Ja rozumiem wyrazy wsparcia i tak dalej, ale z tymi flagami, to dajci...

źródło: comment_1650114168tyDqLdwgCgjTb64avKRwKu.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
czyli dalej mam rację bo nie sięgnęli tak samo jak dalej nie mamy przyjętego hajsu na odbudowę.


@Darth_Gohan: fundusz na uchodźców a KPO to dwie różne sprawy. Z pierwszą nie ma żadnego problemu w dostaniu hajsu, tylko rząd musi się bardziej sprężyć. Przy KPO dochodzą kwestie konfliktów politycznych na linii Warszawa-Bruksela, chodzi o kwestie tzw. praworządności, ale to są dwie oddzielne kwestie.
  • Odpowiedz
@Normie_Lurker jeszcze raz. Dostaliśmy ten hajs?

Dostaniemy ten hajs za przyjętych Ukraińców od 24 lutego czy od kiedy?

Na tą chwilę nie mamy nic. Rząd obiecuje co się da, a wszystko jest w rękach zwykłych ludzi.
  • Odpowiedz
Dostaniemy ten hajs za przyjętych Ukraińców od 24 lutego czy od kiedy


@Darth_Gohan: Od 14 kwietnia obowiązują uproszczone procedury na korzystanie z funduszy, które mają finansować pobyt uchodźców. Domyślam, że rząd musi załatwić jeszcze parę kwestii formalnych z tym związanych

jeszcze raz. Dostaliśmy ten hajs?


@Darth_Gohan: Przecież to nie działa jak przelew bankowy między prywatnymi osobami, że klikasz przycisk wyślij i pieniądze płyną, to są bardziej skomplikowane operacje, gdzie w
  • Odpowiedz
czyli za okres od 24 lutego do 14 kwietnia nie wiadomo co będzie.


@Darth_Gohan:
Od 14 kwietnia obowiązują uproszczone procedury, czyli od tego dnia można łatwiej ubiegać się o hajs z UE.
A nie, że to pieniądze tylko za ten okres (24.02 - 14.04).

Czyli w sumie dalej nie wiadomo czy dostaniemy no nie? :p


@Darth_Gohan: Polsce przyznano największą zaliczkę z unijnej kasy na pomoc uchodźcom, którą może wykorzystać "od
  • Odpowiedz