Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W domu z żoną przyjęliśmy w domu 2 Ukrainki z 3 dzieciakami i jedna poszła do pracy, a jedna zajmowała się dziećmi. Ta kobieta pracę znalazła w szwalni i już załatwiła pracę tej kolejnej na takiej zasadzie, że będą miały zaplanowane dni w pracy w ten sposób, że nie będą pracowały w te same dni, bo tam ogólnie pracuje się 4 dni po 12h i ma się 4 dni wolnego. Teraz szukam im mieszkania, żeby mogły się wyprowadzić, 2x2700 netto (bo tyle tam się zarabia) + 1500 zł na dzieciaki na to pozwoli. Naprawdę nie spodziewałem się, że tak wszystko się potoczy i ułoży, że w ogóle kobiety z Ukrainy tak łatwo mogą znaleźć pracę, bo chęci im nie odbierałem, widziałem chęć do pracy od pierwszego dnia, ale miałem obawy, że pracy dla kobiet bez języka polskiego i angielskiego nie ma zbyt wiele, bo wcześniej z Ukrainy to chyba tylko mężczyźni przyjeżdżali do pracy, kobiety to raczej na studia i z mężami. A tu dzień po złożeniu CV już ta jedna była zaproszona na rozmowę do KFC, McDonalda, Auchana lub właśnie do tej szwalni, poleciłem jej szwalnię, bo tylko oni dawali umowę o pracę a nie zlecenie na początku. Najlepsze jest to, że one się poznały tutaj dopiero po przyjeździe, a nawiązały taką współpracę, mam nadzieję, że tego typu współprac jest w Polsce naprawdę dużo i że wiele kobiet i dzieciaków będzie mogło się przenieść z tych hal do normalnych mieszkań, żeby w miarę funkcjonować w społeczeństwie.

#ukraina #wojna #rosja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6259c7dc3f42fa57cc3406f1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 28
PolnaLoszka: Nikt tutaj nie widzi najwiekszego problemu - tania ukrainska sila robocza zaczyna wypierac Polakow z niskoplatnych prostych robot. Gdzie 50 Pani Ania czy 45 letni Piotr pojda do pracy gdzie na ich miejsce jest 10 ukraincow co z pocalowaniem reki beda robic nadgodzinny. I mowie to JA, osoba ktora przyjela 2 rodziny uchodzcow do swojego domu bo ten parszywy nierzad nie otworzyl nawet jednego centrum dla uchodzcow.

Eh wykopki Wy