Wpis z mikrobloga

Ciekawostka! Pewnie słyszeliście, że Ukraińcy żeby wykryć rosyjskich szpiegów każą podejrzanym nieznanym osobom wymówić słowo "palanyca" czyli chleb. Żaden Rosjanin czy Polak nie jest w stanie tego poprawnie wymówić (wierzcie mi na słowo próbowałem i się nie da).
Wiecie jakie polskie słowo mogłoby robić za taki demaskator? Z racji tego, że moja żona jest Ukrainką, która od 10 lat mieszka w Polsce i mówi praktycznie bez żadnego akcentu zrobiłem jej test.
Te słowa to: szczęście i źdźbło.

#polska. #ciekawostki. #rosja #ukraina #wojna
  • 11
  • Odpowiedz
@daniel5365: zaskoczę CIę, bez problemu!

@jakub-krzewicki: Nie do końca. Faktycznie tam jest I krótkie po L i C ale nie takie jak u nas więc tego nie jesteśmy w stanie powtórzyć a już na pewno nie w kombinacji z "ny" w środku. Dokładnie to samo mają Ukraińcy ze słowem Szczęście wymówią "szczę" "ść" i. 'ie" ale w kombinacji nie ma szans.
  • Odpowiedz
@4500: Mało jest Ukraińców mówiących tylko po rosyjsku. Na zachodzie dominuje ukraiński, w Kijowie, Dniprze, Charkowie jest to Surżyk (taka mieszanka ukraińskiego i rosyjskiego). Tak naprawdę taki czysto rosyjski usłyszysz w Doniecku i Ługańsku ale tam tych akcji nie robią. Głównie w Kijowie.
  • Odpowiedz