Wpis z mikrobloga

dostałem ciekawą propozycję pracy

wszystko fajnie- auto służbowe, etc. 13k na rękę z tym że mały kruczek - 3k na umowę , 10 w kopercie.

no i teraz zonk - bo właściwie co z tą kasą zrobić, urząd skarbowy na mnie nie siądzie?

#pracbaza
  • 19
  • Odpowiedz
@dobrowolskii: z pewnych względów które rozumiem ale nie będę poruszał na forum publicznym bo zdradził bym potencjalnego pracodawcę xD

zresztą mnie to nie boli

raczej problem widzę w fakcie że jakbym sobie chciał na chałupę odłożyć to wsiądzie na mnie US i dojebią mi 75%
nawet zerowe koszty utrzymania nic tu nie pomogą xD
  • Odpowiedz
@m_ney:
No i przy jakims problemie zobaczysz hajs jak swinia niebo.
Nie wiesz ze poki wszystko jest dobrze, to jest dobrze, a jak jest zle to czyta sie umowy co do najmniejszego kruczka?
Nie prosciej Ci otworzyc dzialanosc? Ryczalt 5,5%, ale masz normalna umowe. Z budzetu ok 15k(3k na uop to ponad 5k) dostaniesz to samo.
  • Odpowiedz
@NexciaK: powiem tak, firma jest mi znana nie od dziś i goście którzy tam znam to robią po kilka lat. Największe ryzyko w razie W to że jedna dycha pójdzie się #!$%@?ć

gdybym ktoś takiego zapronował mi jakiś obcy gość to bym go wyśmiał ale tu sytuacja jest deczko inna

a na działalnosć z pewnych względów (o których już pisałem ze nie będą poruszać) się nie zgodzą
  • Odpowiedz
@m_ney: Normalnie, czy Twoj pracodawca moze zrobic przelew dla firmy zagranicznej.
Jak nie, to potem z hajsem otwierasz firme zagraniczna na slupa i oficjalnie rok wykonujesz kontrakt na terenie innego kraju i kasa jest czysta.
Ewentualnie firma consultingowa, gdzie robisz szkolenia widmo, na ktore wystawiasz rachunki dla powietrza.
Sa rozne opcje, kwestia kombinatorki.
  • Odpowiedz