Wpis z mikrobloga

Rejestrowałem swoje auto w EPCplc bo chcę jechać do Londynu na 3 dni.
Auto ma polskie blachy. Przysłali mi coś takiego już przetłumaczone automatycznie na polski:

" Szanowna(y) Pani(e)

ZGODNY/zaakceptowano

Strefa Ultra Niskiej Emisji (ULEZ) — rejestracja zgodności

Dziękujemy za złożenie wniosku o rejestrację pojazdu.

Niniejszym potwierdzamy, że zgłaszany pojazd spełnia wymagane normy emisji, jest zwolniony z opłaty lub jest uprawniony do 100% rabatu. Oznacza to, że nie trzeba uiszczać opłaty ULEZ, aby wjechać do strefy. W przypadku wjazdu do strefy konieczne będzie jednak uiszczenie opłaty za wjazd do centrum Londynu (Congestion Charge) i opłaty za wjazd do Strefy Niskiej Emisji (jeśli dotyczy użytkowanego pojazdu). W przeciwnym razie zostanie nałożona opłata karna."

I teraz nie rozumiem, nie muszę płacić za wjazd do ULEZ(jedynie Congestion Charge ), ale za wjazd do LEZ już tak, która jest niby miej restrykcyjna... Czy ja coś źle rozumiem?
#uk #londyn
  • 22
@kendziu666: no właśnie to odkrywam xD W formularzu jest tak: "Cars, motorcycles and small vans (under 1.205 tonnes unladen weight) are not included in the LEZ." Czyli niby napisane jasno. Chodzi mi o to czy ktoś tam to sprawdza. Boję się że będzie tak, że wjadę do Londynu, kamera odczyta moje numery, nie będę w ich bazie(polskie blachy) i z automatu przyślą mi mandat, który jest naprawdę mocny. No chyba że
@L722: noto po kolei:
"No chyba że algorytm sam rozpoznaje auta osobowe albo robi to człowiek przed wysłaniem:) "
- nie, nikt nie sprawdza. A sam algorytm pewnie sprawdza byle jak.....

Jeździłem po londynie w strefie LEZ autem na polskich blachach w 2016 roku i nic nie dostałem. Oczywiście nigdzie się nie rejestrowałem.
według wiki LEZ obowiązuje od 2008 roku ze zmianami w 2012 i 2021.

Nie mniej jednak znalazłem ciekawy