Wpis z mikrobloga

Odkryłem właśnie że istnieje coś takiego jak QYLD i XYLD - amerykańskie ETFy które trzymają NASDAQ-100 (QYLD) lub SP500 (XYLD) i generują kosmiczne zyski ze sprzedaży covered calls co pozwala im osiągnąć yield rzędu 10% rocznie. Oczywiście nic za darmo - sprzedaż covered calls oznacza że przelatuje im koło nosa dużo wzrostu i przez to w ogólnym rozrachunku QYLD i XYLD w warunkach rosnącego rynku zwracają mniej kapitału (nawet zakładając reinwestycję) niż indeks który śledzą.

ALE dodając 2+2 - w Interactive Brokers mogę kupować na margin za 1.83%. XYLD zwraca 10%. Brzmi jak darmowa forsa, wystarczy się schylić, nie?

Kusi mnie żeby wejść w to, ktoś z #gielda zainteresowany miesięcznymi podsumowaniami i wołaniem za 12 miesięcy czy mi margin urwał rączki? xD
  • 19
oczywiście jakby ktoś również chciał wejść w ten genialny pomysł - forsa jest darmowa _pod warunkiem że SP500 nie pierd*lnie_. W tej strategii jesteśmy cały czas wyeksponowani na ryzyko spadku indeksu a sprzedaż covered calls oznacza że możemy NIGDY nie odrobić całości strat (np. jeżeli jednego miesiąca sp500 spadnie o 20% a następnego wzrośnie o 25% ktoś kto ma SPY wyjdzie na zero, ktoś kto ma XYLD wywali się na całym spadku
@Mighty_Ratatosk: muszę tylko rozwiązać problem kupna XYLD z Europy, IBKR nie pozwala tego robić bezpośrednio.

To jest niezła komedia w ogóle bo jest interesujący workaround, uwaga:

Regulacja PRIIPs mówi że nie możemy w Europie kupować amerykańskich ETFów bo te nie publikują jakiś świstków z podsumowaniem ryzyka.

ALE nic nie mówi o kupnie opcji pod te ETFy xD Więc na IBKR nie mogę kupić XYLD ale mogę sprzedać opcję typu put pod
@uhu8: jeszcze tylko muszę rozkminić strategię wyjścia.

Ale myślę że zrobię tak:

- wejdę w XYLD na jakiś drobny margin typu x1.2 (na razie lecę bez lewara czyli okrągłe 1.0, w europie mamy risk based margin więc IBKR pozwala mi wejść nawet na x5 a więc będę miał kuuuuuupę luzu na przetrwanie spadków zanim przyjdzie margin call)
- potem ustawie se notyfikacje że jakby przyszła kosmiczna zwała na sp500 to będę
mozesz przetlumaczyc tez dla laika to co napisales i jak to zrobić mając np. dostep do funduszy akcji w mbanku?


@kolotego: nie jestem pewien czy jak jesteś laikiem to powinieneś w to wchodzić xD Ale co mi tam, niszczenie swojego portfela to hobby, niszczenie cudzych to przyjemność! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1 raz że musisz mieć dostęp do amerykańskich ETFów (exchange traded funds). W mBanku raczej nie
@151346136:

rok 2022 wykopki odkrywaja najbardziej podstawowe strategie opcyjne i mysla, ze ameryke odkryli i czyste zloto


uuuuuuu we've got a badass here, pokaż swoje pozycje zaawansowanych opcji

To równie dobrze można w normalny index się pchać w takim razie xD


@young_fifi: tak, zakładając dalsze wzrosty. Ale ja się spodziewam teraz że w USA będzie stracona dekada i kasa w sp500 to będzie dead money przez lata. Ani zwały ani
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gatineau: long story short
Nie ma róży bez kolców
W pewnych warunkach zachowuje się lepiej, w pewnych gorzej
Long term przegrywa z kup i trzymaj

Nie m darmowych lanczy. Bardziej zaawansowane strategie też nie dają żadnej przewagi
@151346136: oczywiście. Ja sobie doskonale zdaję sprawę z ryzyka tutaj.

Natomiast wydaje mi się dość sympatyczne zestawienie "koszt margin" vs "zysk z dystrybucji". Nie interesuje mnie chwilowa wartość inwestycji a jedynie czy zysk > koszt.

Gdybym wlazł w VOO i VOO spada o 2% a ja zapłaciłem $20 odsetek - opłaca się czy nie? Ciężko powiedzieć.

A tu XYLD spadnie o 2%, zapłacę $20 odsetek, dostanę $50 z dystrybucji - widzę
@gatineau: covered call troche ochroni kapital przy spadajacym, albo zmiennym rynku
ale to nie jest lepsza strategia niz normalna prosta redukcja ekspozycji

sprzedawanie opcji ma sens jak realizowana zmiennosc jest mniejsza niz imlied zmiennosc
obecnie jest odwrotnie od kilku miesiecy
obecnie kupowanie opcji ma wiecej sensu niz wypisywanie
@151346136: może i ma ale dla mnie kupowanie opcji to za duże ryzyko, wolę sprzedawać

sprzedawanie opcji ma sens jak realizowana zmiennosc jest mniejsza niz imlied zmiennosc


niby tak ale czy do końca? Z tego że HV wynosiło X nie wynika że będzie wynosiło X. Rynek patrzy w przyszłość, gdyby to było takie proste że "IV > HV naczy sprzedawaj" to spoko. Ale obaj wiemy że tak nie jest - to
Ja unikam "timing the market" dlatego szukam strategii które działają na autopolicie


@gatineau: no ale covered call traci w porownaniu z kup i trzymaj w dlugim terminie

ogolnie poszukaj na necie o tych strategiach, jakie ma sharpe i sortino ratio
i czy nie lepiej miec po prostu mniejsza ekspozycje jak chce sie miec mniejsze ryzyko, drawdowny

Jak szukasz no-brainera autopilota, to poszukaj lepiej o modern portfolio theory i post-modern portfolio theory
@uhu8: dobra rozkminiłem backtesting. Wychodzi na to że moja strategia wyjścia faktycznie ratuje portfel od najgorszego przypadku (szybka zwała, szybkie recovery)

symulacja pokazuje zmianę wartości portfela przy założeniu że wchodzimy za $10k 1 stycznia, patrzę do końca roku. Wszystkie 4 lata niezależne od siebie. Ignoruję koszt margin (byłoby to ok. $180 przy obecnych kosztach).

A - 100% VOO
B - 100% XYLD
C - kupuję XYLD ale sprzedaję 25% następnego dnia
gatineau - @uhu8: dobra rozkminiłem backtesting. Wychodzi na to że moja strategia wyj...

źródło: comment_1649785624yWWxNzVkWKoMJqyFB7eQbY.jpg

Pobierz