Wpis z mikrobloga

Mireczki, poszukuję #router do 350-400 zł z WiFi 6, z możliwością ustawienia sieci dla gościa i opcjonalnie z oprogramowaniem pozwalającym na podgląd trafficu sieciowego per poszczególne urządzenie (oczywiście jeśli to możliwe w tej cenie). Router byłby podpięty do Connectboxa z UPC, który działałby w trybie mostka.
#sieci #siecikomputerowe
  • 11
  • Odpowiedz
@Ryzy_Goj: generalnie rozwiązanie kolegi @ETplayer: też jest spoko, jedynie problem mikrotika jest taki, ze przy dużym trafficu (jeśli będziesz miał jakieś szybkie światełko) to procek mikrotika nie wyrabia i trzeba używać fasttracka a wtedy mikrotik traci sporo swoich zalet ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@BooB: zastanawiam się tylko jaką on ma wysokość razem z antenami. Wszystkie specyfikacje mówią że 5 cm, w co nie chce mi się wierzyć.
Budzi to moje wątpliwości, ponieważ router stałby na półce o wysokości 20 cm. Obecnie mój Connectbox z UPC musi leżeć (ma 22 cm wysokości), stąd też się trochę grzeje.
  • Odpowiedz
@Ryzy_Goj: no właśnie dlatego ja osobiście, przy obecnych prędkościach internetu oraz zapotrzebowania urządzeń, nie jestem fanem rozwiązań "jeden router od wszystkiego", bo albo jest wtedy za bardzo obciążany, albo są problemy z zasięgiem wifi itd. Sam u siebie mam domek 104 m2 oraz dwa punkty AP na piętrze/parterze i wszystko śmiga bez żadnej zadyszki i problemów ¯\_(ツ)_/¯ U ciebie najfajniej jakbyś miał właśnie taki punkt AP zamontowany gdzieś na ścianie albo
  • Odpowiedz
@BooB: w moim przypadku jedno urządzenie powinno się sprawdzić - kupiłem polecany przez Ciebie RT-AX56U.
Mam 60m2 mieszkanie i zależało mi w dużej mierze na stabilności działania WiFi, a nie na samej prędkości. Paradoksalnie przy nowej umowie z UPC, schodzę z 500 Mbit/s na 300.

Sam RT-AX56U nie ma tak wysokich anten jak się spodziewałem. Spokojnie mieści się na półce, na której chciałem go umieścić. Obecnie przy 12 podpiętych urządzeniach zużywa
  • Odpowiedz
@BooB: zrobiłem test, odpalając na kilku urządzeniach YouTube (kilkanaście filmów na raz), Apple TV w 4K, aktualizacje i podczas 200 strzałów do Google, nie było ani jednej utraty pakietu, do dobrze wróży :)
  • Odpowiedz