Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@koziadupa: @lubaluft: @kacappylon:

Kabel pic rel nie działa. Przez przypadek kupiłem 2 takie kable. Oba sprawdziłem na PS2 i PS3, na obu nie działa.
Kable wpiąłem zgodnie z kolorem w tv (żółty był na pół z zielonym na wejściu tv).

Myślę, że coś zrobiłem nie tak, ale nie mam pojęcia co.
#retrogaming #playstation #ps2 #elektronika
Pobierz CzlowiekMagnetowid - @koziadupa: @lubaluft: @kacappylon:

Kabel pic rel nie działa. P...
źródło: comment_1649613010QX0R4GiOeA9ppkf5tuRawp.jpg
  • 14
@CzlowiekMagnetowid: wydaje mi się że nie ma różnych opcji sygnału w ps2, ja u siebie nie sprawdzę bo niestety pozbyłem się telewizora z wejściem czincz, a nie mam przejściówki na np. vga. Natomiast no radzę spróbować wszystkie możliwe kombinacje, ja bym tak zrobił, wiem że pomysł wydaje się głupi ale może zadziałać
@CzlowiekMagnetowid: włącz PS2 bez płyty i tam jest menu ustawień typu zegar, cyfrowe audio i właśnie wyjście wideo i tam spróbuj ustawić na tryb Y/PB/PR
oczywiście musisz mieć możliwość zobaczenia sygnału z konsoli przez jakiś inny kabel
wydaje mi się że nie ma różnych opcji sygnału w ps2, ja u siebie nie sprawdzę bo niestety pozbyłem się telewizora z wejściem czincz, a nie mam przejściówki na np. vga. Natomiast no radzę spróbować wszystkie możliwe kombinacje, ja bym tak zrobił, wiem że pomysł wydaje się głupi ale może zadziałać


@kacappylon: Ja kiedyś podłączyłem do kineskopowego TV PS2 to miałem tylko zielony kolor. Już myślałem że coś jest uszkodzone ale
@detalite: no telewizory lcd są cyfrowe i potrzebują sygnału zgodnego ze wzorem a kineskop wyemituje cokolwiek mu podasz (bo jest analogowy), można to porównać do nowoczesnego silnika diesla i starego typu, nowy - wydajniejszy ale potrzebuje dobrej jakości olej napędowy, a starego typu przepali i dobrej jakości olej jak i przeterminowany olej z frytkownicy