Wpis z mikrobloga

Skandal m.in. w Bielsku, syreny mimo zablokowania w Bielsku wyły o 8:41. Zoatały uruchomione przez centrum zarządzania kryzysowego z Katowic, prawdopodobnie jako alarm treningowy.


@DominaTuByla: Dziwne. Skoro z katowic da sie zdalnie odpalac syreny to jakim cudem u mnie bylo cicho? A tez podlegam pod katowice.

Myslisz ze jak juz maja taka mozliwosc to by z niej nie skorzystali?
  • Odpowiedz
@DominaTuByla: Ale ja nie neguje tego ze wyly. Chodzi o to ze ja tez "podlegam pod katowice" a u mnie cicho.

Wiec sie zastanawiam jaki byl "klucz odpalania". Tam odpalmy a tam nie?
Skoro moga odpalic wszedzie to dlaczego odpalili wybiorczo?

Chyba nie do konca lubia waszego prezydenta miasta :)
  • Odpowiedz
@gorzki99: województwo odpaliło w wielu miastach na śląsku, gdzieś widziałam screen, że jeden z włodarzy próbował alarm blokować lokalnie, ale nie wiem czy są takie faktycznie możliwości
  • Odpowiedz
@DominaTuByla: za to powinna być z miejsca czapa - podobnie jak za dzwonienie pod 112 w celach "treningowych". No #!$%@? i tyle... I akurat "denerwowanie Ukraińców" tutaj nie ma znaczenia. Wycie tym systemem z okazji każdej rocznicy jest #!$%@?. Niedługo w święta kościelne jeszcze będą uruchamiać. Znaczy... Przepraszam - jak to mówią "trenować". Co to #!$%@? za treningi? Na #!$%@? to wyje jak nawet nie ma się gdzie schronić w razie
  • Odpowiedz
Skoro moga odpalic wszedzie to dlaczego odpalili wybiorczo?


@gorzki99: a skąd informacja ze mogą wszędzie? Nie wszystkie systemy alarmowe mają integracje z „głównym” wojewódzkim.
  • Odpowiedz
@DominaTuByla: Skończy się to tylko niepotrzebną eskalacją i np. odcinaniem zasilania do syren przy kolejnych próbach debilnego puszczania z okazji świąt. No ale liczy się tylko to żeby kurdupel podtrzymywał kult swojego brata-samobójcy.
  • Odpowiedz