Wpis z mikrobloga

  • 8
1247 + 1 = 1248

Tytuł: W poszukiwaniu nieznanego Kadath
Autor: H.P. Lovecraft
Gatunek: horror
Ocena: ★★★★★
ISBN: 9788374703017
Tłumacz: Violetta Dobosz
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Liczba stron: 130
Randolph Carter schodzi do krainy snów, by odnaleźć siedzibę ludzkich bogów, napotykając po drodze niezliczone przeszkody i stawiając czoła przerażającym wyzwaniom.
Mam duży problem z tą książką. Z pewnością jest świetnie napisana. Lovecraft obdarzony był niesamowitym talentem, tłumacz również wywiązał się ze swojego zadania. Sama czynność czytania była więc przyjemna. Świat przedstawiony był interesujący, barwny i "żywy". Niestety ilość nazw, gatunków, ras, bóstw przytłaczała przez co zdarzało mi się gubić w fabule.
Ponadto postać głównego bohatera jest dla mnie mało przekonująca. Jego motywy i sposób działania wydają się nielogiczne. Być może powinienem był przeczytać najpierw jakieś opowiadanie (recenzowany tytuł to moja pierwsze podejście do dzieł HP Lovecrafta). Jeżeli tak, wydawca powinien był poinformować mnie o tym w przedmowie.
Książka raczej dla fanów horroru, dobrze zaznajomionych z mitologią HP Lovecrafta. Z całą pewnością nie poleciłbym lektury komuś, kto dopiero zanurza się w świat Cthulhu i innych mrocznych bóstw.

#bookmeter #horrorbookmeter
Pobierz kuljak - 1247 + 1 = 1248

Tytuł: W poszukiwaniu nieznanego Kadath
Autor: H.P. Lovecra...
źródło: comment_1649513614QTXf15FQasCBWRTicCHHlK.jpg
  • 10
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★ (5.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-05-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: kryminał, sensacja i thriller
Liczba stron książki: 136

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Rzeźnik drzew (Andrzej Pilipiuk) - najnowsza recenzja usera AveNergal ★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\. Dziwna pogoda
polecam zbiór „Przyszła na Sarnath zagłada”. Wydaje mi się, że znajduje się się w nim również to opowiadanie, które właśnie zrecenzowałeś, ale pod tytułem „Ku nieznanemu Kadath śniąca się wędrówka”.


@Peter_Sellers: jaki jest sens polecenie zbioru, który jest stricte fantasy, komuś komu nie siadło tego typu opowiadanie? Lovecraft pisał właśnie w taki sposób jak przyszła na sarnath Zagłada albo zgroza w dunwich (nowe zbiory vesper) i odradzam zdecydowanie sarnath tym bardziej
@FormalinK: Aż przeczytałem drugi raz wpis OPa. Wydaje mi się, że problem nie leżał w gatunku, a jedynie w rozbudowanej mitologii i motywacji bohatera. Obie te rzeczy faktycznie kuleją w Kadath jednak reszta zbioru jest pozbawiona tych wad w mojej ocenie.