Wpis z mikrobloga

@Trelik: na przyjazd dziewczyny nie dostajesz kasy od państwa. Tutaj pani zgłosiła się po wsparcie dla osób przyjmujących uchodźców, czyli zakłada, że nie wyjadą po tygodniu. Skąd zatem zdziwienie, że urząd pilnuje deklaracji śmieciowej?
  • Odpowiedz
@lets_gou_tnijmy_wuosy: Ten temat co wrzuciłem podobno już ogarnęli w UM, takie dostałem info od radnego.
Nie wiem czym się różnią moje śmieci w Będzinie od tych na wsi, gdzie płacę o połowę mniej. Bio nie wyrzucam nic w sumie, bo robię kompostownik.
  • Odpowiedz
@Trelik: Te 72zł to i tak jest za niesegregowane. Ja płacę 36zl przy segregowanych. Teoretycznie tak jak niektórzy płacą za śmieci to te 36 jest mało, ale ~co 5 tyg odbiór plastików to trochę średnio. Z roku na rok jest słabiej.

Co do radnego to pewnie ogarnęli, już nie 1 rzecz której nie dało się załatwić dopóki się nie zainteresowało sensownego radnego/nie pokazałeś że masz jakieś 'plecy'
  • Odpowiedz
@lets_gou_tnijmy_wuosy: 36 zł w mieście, a 18 zł mam na wsi. W bloku co 2 tyg. wywożą.

Oni wszyscy się budzą jak sprawa jest medialna, bo się boją utraty reputacji. Teraz widzę temat śmieci, gdzie też kilka dni temu była o nie afera, a dzisiaj się chwalą, że codziennie sprzątają.
  • Odpowiedz
@Trelik: ciekawe ile kosztuje ta cała papierologia. Równie dobrze można było dać niższy zasiłek i olać te śmieci ale wtedy utrzymywanie etatów urzedasow byłoby nieuzasadnione. A tak pyk, robota jest i hajs się zgadza xddd
  • Odpowiedz
@Trelik: Miasto opłaca koszty ich śmieci i nikt mu za to pieniędzy nie zwraca. Ile jeszcze mają samorządy znieść gdy ciągle narzuca im się nowe obowiązki i tnie dochody? Jak dostanie 1200 zł na uchodźców to zapłaci za śmieci, a to że ich wciąż nie dostała to nie wina samorządu a rządu.
  • Odpowiedz