Wpis z mikrobloga

Ej #keto, też mieliście przy obcinaniu węgli na początku tak, że cały czas chodziło za wami coś słodkiego? W sumie dopiero 4 dzień zredukowałam cukry mocno, ale bym taaaaką paczkę ciastek wsunęła teraz, albo czekoladę :D
  • 24
@Wodkajakwodka od tygodnia na #keto. Tylko tak na ostro, od razu cukry odstawione, nie przekraczam 20g. Pierwsze 2 dni czułem lekki głód, teraz już nie. No i chyba działa, bo waga wskazuje 2,5kg mniej.
IMO częściowe odstawianie nie ma sensu, bo się strasznie męczysz i mogą występować napady wilczego apetytu. Organizm bardzo się uzależnia od węglowodanów.
@MiernyMirek: Dobrze mówisz, tylko ja musiałam mnóstwo rzeczy odstawić z jadłospisu z dnia na dzień. Dopiero jak dziś obczaiłam co tam doktore zakazało jeść wyszło na to, że jestem na keto poza kaszami, ryżami i płatkami owsianymi. Dlatego nawet nie miałam pojęcia, że jak obetnie się niżej to i napady będą mniejsze, dopiero teraz zaczynam czytać jakieś artykuły ;).
@PanProgramista ja po prostu wydrukowałem co mi kumpel pisał. Żona dzisiaj nawet keto-ciasto upiekła.
Generalnie: mięcho, jaja, sery, zielone warzywa (ale nie strączkowe), po miesiącu pomidory i papryka.
Unikaj wszystkiego co na mące, większości owoców, kasz i ryzów. Żona wyczytała, że można truskawki, maliny i borówki.
Najlepsze, że nawet czekoladę podobno można, tylko taką powyżej 90%.
Przy zakupie jogurtów naturalnych uważaj i czytaj skład, bo są bardzo często dosładzane.