Wpis z mikrobloga

a jesteś pewien, że UCI nie limituje tej kwestii?


@siona: @jagodowy_krol: ano nie spełnia regulaminu:

ARTICLE 1.3.014
“The plane passing through the highest points at the front and rear of the saddle can have a maximum angle of nine degrees from horizontal. The length of the saddle shall be 24 cm minimum and 30 cm maximum. A tolerance of 5mm is allowed.”
@siona: aż poszukałem takiego siodełka na allegro.

zapewnia lepszą wentylację.

Nie uciska krocza i genitaliów, które zawieszona są w powietrzu pomiędzy elementami siodełka. Znacząco zwiększa komfort jazdy.

Elastyczny materiał i przemyślana budowa pozwalają na większy zakres ruchów. Dzięki temu uzyskasz więcej mocy przy każdym obrocie pedałów.


a więc umożliwia wygenerowanie więcej watów, bo mamy większy zakres ruchów.

Siodełko speca waży: 254g, to 207g. realny zysk zerowy.

jak dla mnie bezsensu totalnie.
ale dla takiego gościa co jeździ po polach albo na przejażdżkę bez liczenia czasu to może trochę wygodniej czy nie?


@D1STR0Y: może będzie wygodniej, może nie będzie. Kupisz dobry strój, z dobrą wkładką, będzie taniej i lepiej. Jak masz dobrze dobrane siodełko pod siebie, to jest mega wygodnie. W jednym rowerze miałem złe siodełko, źle dobrane - była masakra. Zmierzyłem sobie dupę (rozstaw kości), kupiłem siodełko pod moją - i mam
@D1STR0Y: jest specjalny przyrząd, w dobrych sklepach rowerowych mają. Trzeba na tym usiąść w majtkach, wyglądasz trochę jakbyś robił kupę do nocnika, ale jest skuteczne.
W Kielcach znam jeden sklep w którym to mają, ale nie pytałem we wszystkich.

Ogólnie to unikam takich wynalazków, wolę iść w sprawdzone rozwiązania.

Tutaj bym użył powiedzenia: "może to gówno da, ale przynajmniej wyglądasz jak debil" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@D1STR0Y: Możesz to ogarnać w chacie na dwa sposoby - 1. Karton falowany, siadasz na płasko i dwa miejsca najbardziej zagłębione to Twoje kości, 2. do worka strunowego dużego (np. Ikea) wsypujesz mąkę i siadasz na płasko, mierzysz i masz. W Youtube wpisz how to measure sit bones at home i będzie kilka wyników.
@D1STR0Y: powinno wyjść do 130mm, więcej to raczej błąd pomiary, stąd sprawdź kilka razy i weź średnią bo na raz nie wyjdzie. Do tego powinno dodać się 15mm i to będzie szerokość siodełka, ale inna będzie dla szosy (węższe) i inna dla roweru trekkingowego (szersze) a to ze względu na pozycję ciała.