Wpis z mikrobloga

@ElvishKing: Hmm, dzięki. Właśnie czytałem o tym i wydawało mi się "prostackie". Ale wypróbuję.

Ja nie ćwiczę świadomych snów. Powoli zaczynam zauważać powtarzalność pewnych elementów snów, które nie wydarzają się w realu. Np. nie rzadko chce wybrać numer na telefonie i mi wyskakują liczby jak chcą. Na to zacząłem reagować uświadamiając sobie sen. Jest to fajne uczucie, ale trwa "ze 100 metrów".

Wstukując numer dziś znów zorientowałem się, że to sen
@psiversum Wiesz co, ja też bym nie nazwał tego co robię ćwiczeniem - nie praktykowałem nigdy żadnych metod typu WILD, MILD itd. po prostu z tego względu, że w nocy trzeba się wyspać.
Jedynie zapisuję sny co rano (staram się przynajmniej). Też wiele razy miałem tak, że zorientowałem się, że jestem wewnątrz snu i sekundę później się obudziłem. Ale po kilku razach właśnie w pierwszym momencie skupiam się na tym, żeby uspokoić
Co do tego, że ktoś Ci we śnie powiedział, że to nie sen - podobno wszystkie postacie senne będą się bronić i zaprzeczać temu, że są wewnątrz snu, wewnątrz Twojej głowy. Ale to już wiedza wyczytana, nie miałem tak osobiście.


@ElvishKing: nie wiedziałem - bardzo ciekawe.

Też wiele razy miałem tak, że zorientowałem się, że jestem wewnątrz snu i sekundę później się obudziłem. Ale po kilku razach właśnie w pierwszym momencie
@psiversum
Tak myślę, że chodzi tu właśnie o to zachowanie spokoju, na takiej zasadzie "To mój sen, wszystko tu się będzie działo tak jak ja chcę i to całkowicie normalne".
Czytałem jeszcze, że niektórzy mają problem z czymś takim, żeby np. zmaterializować obiekt przed oczami - ale możesz pomyśleć na zasadzie "właśnie za mną pojawił się samochód, gdy się obrócę będzie stał przy chodniku", albo "za rogiem tego budynku spotkam Brada Pitta,
Co do technik utrzymania tez mi sie to zdarza, krzyczenie krecenie soe albo pocieranie pomagaja


@billuscher: Tak też wyczytałem dzisiaj na jednym forum. Potestuję, bo zastanawia mnie jak to może pomagać. Nie umiem sobie wyobrazić tego z poza snu, więc tylko w trakcie będę mógł sprawdzić co się wtedy dzieje.
@ElvishKing

nie praktykowałem nigdy żadnych metod typu WILD, MILD itd. po prostu z tego względu, że w nocy trzeba się wyspać.

Z MILD mozna sie wyspac ono nie zaburza faz snu nawet wrzucalem wpis ze poranne drzemki sa dobre na MILD i skuteczne ;)