Wpis z mikrobloga

Jak to będzie z kanałem żeglugowym na Mierzei Wiślanej im. Lecha Kaczyńskiego? Tak jak z lotniskiem w Radomiu.

Wielkie otwarcie, bardzo mały ruch, więc zapadnie decyzja o rozbudowie portu w Elblągu, infrastruktury itd. Dalej to nic nie da bo są większe i pojemniejsze są porty w Gdyni i Gdańsku. Wielka porażka. I tak wszyscy o tym zapomną, kredyt będzie spłacany, do kanału będziemy dalej dopłacać. ALE POSTAWILIŚMY SIĘ RUSKIM. To najważniejsze. Nikt z PiSu nie zostanie osadzony w więzieniu za marnotrawienie pieniędzy państwotych. Nikt nie zostanie oskrażony o brak studiów opłacalności tego projektu.

Jednak wykopki się cieszą. Cieszą się z tego, że zmarnowano 2 mld zł i jeszcze więcej pójdzie się #!$%@?ć. Mogliśmy mieć zbudowane drogi albo sfinansować część elektrowni atomowej, mogliśmy przeznaczyć te środki na gazoporty. Mogliśmy do cholery polecieć w pieprzony kosmos za te 2 000 000 000 zł. Wyobraźcie sobie, że naprawdę budowa tego przekopu jest nieopłacalna i krytykowanie takich pomysłów to NIE RUSKIE 60 KOPIEJEK ZA WPIS.

Czemu tak bardzo racjonalność i logika zostają przysłonięte przez tę PiSowską głupotę która zaraża też i tutaj, elytę Internetu? Dla mnie marnotrawienie pieniędzy publicznych to zdrada stanu. A brak krytycyzmu to pierwszy stopień do takiego samego autorytaryzmu i upadku jak w Rosji. Tam też nikt nie kwestionował czemu igrzyska w Soczi kosztowały ponad 50 mld $.

#przekop #bekazpisu
Pobierz jacek007g - Jak to będzie z kanałem żeglugowym na Mierzei Wiślanej im. Lecha Kaczyńsk...
źródło: comment_1649229204YHt2pXZvOCJytfOipTmreb.jpg
  • 2
Dla zainteresowanych:

Od @Herubin

Ekonomicznie trzeba będzie płacić za utrzymanie samego przekopu i toru wodnego oraz 112 mln rocznie odsetek (przy obecnych kosztach kredytu) od długu zaciągniętego na budowę przekopu. Jednocześnie sam przekop jest w stanie obsłużyć co najwyżej jakieś łodki i jachty. Nie ma też zresztą sensu specjalnie płynąć do Elbląga zamiast Gdańska. Nigdy i nigdzie nie były opublikowane jakiekolwiek wyliczenia przedstawiające sens ekonomiczny budowy przekopu. Wszystko bazuje na hasełkach i