Wpis z mikrobloga

Klonomircy, szukam porady.
Często klonuję dyski, zależy mi na szybkim przenoszeniu danych między nośnikami
Zazwyczaj używałem #aomei backupper albo partition assistant i kiedyś mi to działalo, ale teraz klapa. Dane są na dysku ale zawsze jest ewidentny problem z sektorem rozruchowym.

Zazwyczaj 1 partycja, bootowalna, na ssd nvme, win 10, GPT i ostatnio zawsze po przeniesieniu nie bootuje. Nie ma szans. Wrzucam oryginalny dysk i odpala bez problemu, wrzucam sklonowany i nic, zawsze jakiś błąd.
Poszukuję szybkiej metody na niezawofne

#klonowanie Może spróbować jakąś #clonezilla ? Jakieś złote tipy na niezawodny soft do klonowania systemów?

#kiciochpyta #dyski #dyskidwarde #hdd #ssd #pcmasterrace
  • 7
  • Odpowiedz
Poszukuję szybkiej metody na niezawofne


@majk3l: dokończę:
Poszukuję szybkiej metody na niezawodne przenoszenie danych. Nie chcę po każdym klonie stosować fixów, odbudowywać sektor rozruchowy, naprawiać bootmgr, bo to trwa znacznie dłużej niż sam klon.
  • Odpowiedz
  • 0
@JoeBlade: no właśnie widzę tu pewne problemy. Nigdy nie udało mi się clonezillą ani innymi narzędziami sklonować większego dysku na mniejszy w taki sposób aby działał.
Jednym słowem zawsze działa mi klonowanie posektorowe, szczególnie w clonezilli, ale nigdy nie działa mi klonowanie czegokolwiek, jakimkolwiek narzędziem pod windowsem, ani klonowanie partycji.
Kaplica...
  • Odpowiedz
@majk3l: a czy w clonezilla dawałeś parametr "–icds" ? Dzięki tej opcji jest ignorowane sprawdzanie wielkości obu dysków. Dodatkowo przed klonowaniem warto pomniejszyć np. w Windows rozmiar partycji o ilość wolnego miejsca, bo dzięki temu są szanse, że nie wywali błędu jeśli na mniejszym dysku wyjdzie poza zakres pojemności.
  • Odpowiedz
  • 0
Dodatkowo przed klonowaniem warto pomniejszyć np. w Windows rozmiar partycji o ilość wolnego miejsca, bo dzięki temu są szanse, że nie wywali błędu jeśli na mniejszym dysku wyjdzie poza zakres pojemności.


@JoeBlade: właśnie tak zrobiłem, więc na końcu większego dysku jest już tylko pusta przestrzeń i wszystko co istotne powinno się przenieść bez kłopotu.

a czy w clonezilla dawałeś parametr "–icds"


@JoeBlade: a spróbuję. Może w końcu się uda.
  • Odpowiedz