Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebna pomoc. Telefon spadł, poszedł ekran i najprawdopodobniej dotyk. Chciałbym zgrać z niego zdjęcia. Telefon fizycznie działa, pod komputer można podpiąć. Niestety, trzeba potwierdzić transfer plików. Stąd pytanie, czy mogę podłączyć jakoś telefon pod monitor za pomocą usb-c hdmi i myszkę, żeby potwierdzić transfer plików? Albo jakieś obejście, gdzie nie musiałbym potwierdzać transferu plików?
#telefony #android #xiaomi #informatyka
  • 21
@kieronsky: no to tutaj będzie duży problem, bo większość telefonów nie obsługuje USB-C -> HDMI więc jak już to próbuj od kogoś pożyczyć huba USB-C -> USB + HDMI i wtedy sprawdź czy będzie działać, a jak będzie to wtedy do huba podpinasz pod USB mysz, pod HDMI monitor i jazda, ale tutaj czy zadziała USB-C -> HDMI zależy tylko od tego czy telefon to obsługuje
@kieronsky: tak, mam coś podobnego, tylko moje ma RJ-45 jeszcze i u mnie działa(wyświetlanie po HDMI, podłączanie pendrive, myszki, ładowanie oraz nawet Internet po kablu łapie)
Te stacje nie pomogą? Myślałem, że te stacje jednak maja coś w stylu przekaźnika


@kieronsky: Hub nie wyczaruje danych, których telefon nie prześle.

To jak to zrobić w tym wypadku?


Dobre pytanie. Backupu przez Zdjęcia Google nie robiłeś?
@cukru: Nie robiłem właśnie backupu przez zdjęcia Google, synchro wyłączone. Wiem, że nie wyczaruje, ale skoro telefon działa to mógłbym go podłączyć normalnie do PC przez huba. Tylko wolałbym mieć pewność, że zadziała a i na przyszłość się przyda
Tylko wolałbym mieć pewność, że zadziała a i na przyszłość się przyda


@kieronsky: No to masz pewność że nie zadziała, Xiaomi oszczędza wsadzając USB 2.0. Nie zazdroszczę sytuacji, bo ciężko coś zrobić jeśli wcześniej nie włączyłeś debugowania USB.
Najlepiej byłoby jakby jednak dotyk działał, bo wtedy byłbyś w stanie na ślepo wyklikać tryb USB MTP.
Może w jakimś serwisie za niewielką opłatą pozwoliliby ci podpiąć telefon pod nowy wyświetlacz i zgrać