Wpis z mikrobloga

@dasseltiG: Numer 1, najważniejszy w życiu mężczyzny najlepsza cecha nad którą możesz popracować to dyscyplina. A najlepiej się ją trenuje (moim zdaniem) rzeczą która też daje jedno z największych profitów - ćwiczeniami i siłownią. Zacznij ćwiczyć nawet w domu z masą ciała i trenuj dyscyplinę, rób treningi nawet kiedy najbardziej Ci się nie chce, a tak naprawdę zwłaszcza wtedy, staraj się nie pomijać treningów. zobaczysz wtedy jak krucho u Ciebie z
  • Odpowiedz
nawyk


@Xts7: co? xD

Nawyk – w terminologii psychologii zautomatyzowana czynność (sposób zachowania, reagowania), KTÓRĄ NABYWA SIĘ W WYNIKU ĆWICZENIA (GŁÓWNIE PRZEZ POWTARZANIE)

Dokładnie to napisałem, jeśli będzie się dyscyplinował i robił coś w kółko nawet jak mu się nie chce to to stanie się dla niego nawykiem właśnie przez powtarzanie.
A gdyby nie miał dyscypliny to żaden dobry nawyk się u niego nie wykrztałci bo odpuści sobie jego ćwiczenie, wykonywanie
  • Odpowiedz
@Xts7: Ale podajesz przykłąd ludzi którzy nie dbają o zdrowie psychiczne, i właśnie miają słabą wolę jako argument że silna wola nic nie daje. Silna wola nie przegrywa tylko Ci ludzie bo jej nie mają ;)
  • Odpowiedz
@Xts7: Pozatym, ja mówię o dyscyplinie a nie silnej woli a to co mówiłem wcześniej, chodzi o zmuszanie się do powtarzania jakiejś czynności nawet jak Ci się nie chcę, zobaczyłem te twoje książki i już w ich opisach było "doing two push-ups a day" co dokładnie zgadza się z moim zamysłem który napisałem.
  • Odpowiedz