Wpis z mikrobloga

W Polsce oszukiwanie świadczy o sprycie i zaradności, a uczciwość i pracowitość o głupocie. Jeśli czasem pijesz piwo albo masz depresję to trafisz do psychologa lub psychiatry, który ściągał na egzaminach i powie ci, że jesteś "niedorajdą życiową", albo "Pani wcale nie jest taka biedna" ( niepełnosprawność ruchowa w wyniku choroby neurologicznej).
#alkoholizm
  • 11
  • Odpowiedz
@Patrilafea: Skąd wniosek, że ktoś ściągał na egzaminach? Chamstwo i prostactwo jest w każdym zawodzie i nie ma za bardzo nic wspólnego ze ściąganiem. Takie sytuacje powinno się bezwzględnie zgłaszać.
  • Odpowiedz
@Patrilafea mi się kiedyś podobało jak byłam u psychologa, opowiadałam o swoich chorobach, a psycholog do mnie, że niewidomi mają gorzej i pyta: zgodzi się pani? A ja, że w sumie tak.. mają gorzej. Na co ona zaczęła rozwijać temat, że zawsze sobie myśli jak to najgorzej w życiu jest nie móc widzieć. Ja się tylko po cichu zastanawiałam co by powiedziała niewidomemu gdyby przyszedł do niej po pomoc. Tacy specjaliści
  • Odpowiedz
@piamater: Ten psycholog tak powiedział na grupie, kiedy jedna dziewczyna wspomniała, że widziała, jak jej koleżanka ściągała. Jeśli chodzi o psychiatrę, to pewnie nie ściągał.
  • Odpowiedz
Od psycholog na tej grupie usłyszałam też, że depresja to nie choroba psychiczna... na tym Internecie to jednak piszą jakieś bzdury... nie choroba, ale psychiatra przepisuje na to leki... to jak to w końcu jest. Alkoholizm to też choroba, ale alkoholicy często idą do więzienia za przestępstwa popełnione po alkoholu.
  • Odpowiedz
@Patrilafea: Zarówno depresja jak i alkoholizm to choroby.
Każdy lekarz to powie, tak samo każdy normalny psycholog, a nie jakiś szur urwany z choinki.
Nie wiem o jakiej grupie piszesz, ale polecam nie czytać więcej takich bzdur i znaleźć fachową pomoc, nie każdy po psychologii nadaje się do pracy z ludźmi.
  • Odpowiedz