Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz wyjeżdzam do niemiec busem. Wiem, że kontrola woła 28 dni wstecz z tachobooka ale ja tego nie mam bo nigdy nie jezdziłem. Czy w takiej sytuacji powinienem to potwierdzić jakimś dokumentem?
#bekaztransa
  • 20
  • Odpowiedz
@Noiser13: oni tego nie potrafią egzekwować. Pisz od granicy i tyle. Bedzie Ci marudził, ze nie ma bucha z calego dnia, ale bucha masz miec z terenu niemiec i kropka.
  • Odpowiedz
@Noiser13: Zależy na kogo trafisz, będziesz pisał tylko u Niemca to się dowalą i przybija mandat. Bardziej niż o tachobooka obawialbym się masowych kontroli co do wagi. Nie raz ściągają wszystko do 3,5 tony na parking i masowa kontrola. Oni dobrze wiedzą że tachbook i waga 3,5 ton na busie to fikcja. Także pisz jak uważasz, ostatecznie i tak zależy na kogo trafisz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Noiser13: Apka nazywa się camsam. Tylko wyłącz jak widzisz bitte folgen bo za posiadanie jest nagroda.
Co do tacho to pisz tak aby było zgodne z zasadami czasu pracy i abyś zawsze w czasie jazdy miał rozpoczętą jazdę: przy łapance nie będziesz miał czasu na korekty. Z trzech dni braku tacho od rozpoczęcia jazdy dasz radę się wytłumaczyć. Po pierwsze tacho na busy nie obowiązuje w PL, po drugie możesz wytłumaczyć
  • Odpowiedz