Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki. Mam problem z dekoderem #zgemma h9 twin z konwerterem Unicable Opticum. Z konwertera złotym złączem podłączyłem splitter, a z niego dwoma krótkimi dekoder. Próbowałem różnych softów i ustawień tunerów A i B, ale za każdym razem po włączeniu PIP lub streamowania (innego kanału) dekoder się restartuje. Podziała i mija jakaś minuta może dwie i restart. Bez PIP lub streamowania działa bez problemu. Czy ktoś może mi pokazać ustawienia tunerów lub nakierować co jest nie tak?
#zgemma #cccam #oscam
  • 17
@net0perek: lepiej pokaż swoje ustawienia, ale skoro się restartuje to raczej brzmi jak problem z zasilaniem np...
albo same kable źle zarobione, pokaż też jaki masz splitter konkretnie
@net0perek: dobra, doczytałem, no to zostaje jeszcze zasilacz, bo instalację chyba masz dobrze zrobioną, spróbuj podłączyć tylko tuner a i coś pooglądać, a potem tylko tuner b i czy w takim wypadku będzie działać dobrze, jeśli nie no to możesz spróbować jakiś nowy obraz wgrać, a jeśli dalej to samo, no to tak jak wyżej, albo zasilacz, albo sama głowica jest uszkodzona

możesz jeszcze spróbować inne kable podłączyć za rozdzielaczem prosto
@net0perek: o jeszcze się tak dokładniej przyjrzałem twoim ustawieniom, tam gdzie masz kanał w tunerze b, ustaw kanał pierwszy ( ͡° ͜ʖ ͡°), nawet tego nie zauważyłem, za bardzo jestem przyzwyczajony do ustawień w wersji angielskiej
tak żeby na obu ten sam kanał, tylko inna częstotliwość
@Miecz12: Próbowałem różnych ustawień LBN1, LBN2. Próbowałem ustawienia preferowanych tunerów w OpenWebIf ale to nic nie dawało. Jak jeszcze mi nie przyszedł splitter próbowałem, też podłączyć konwerter bezpośrednio dodatkowym kablem do drugiej głowicy, ale też tak się działo.
Te dwa od splittera to są 3 metrowe może też to wpływa źle na urządzenie. Zrobię krótkie.
Dzięki. Potestuję i dam znać.
@Miecz12: Tak mam skonfigurowane. Jednak dalej mam ten problem, że mi się restartuje podczas streamowania. Znalazłem optymalne ustawienia i oprogramowanie, że zdarza się to rzadziej. Myślę że może być to, też spowodowane temperaturą procesora, bo przy pracy tylko na tv ma ponad 70 stopni. Naprowadzisz mnie jak sprawdzić logi, czy to przez to występuje restart?
@net0perek: to ciekawe, ja u siebie mam oba kanały na 1 i tylko częstotliwości inne i mi działa wszystko dobrze, a jak najadę na kanał to jeszcze jest info żeby zmieniać tylko jeśli programowałeś konwerter...
ale ja mam inverto to może tam jest inaczej hmm
@net0perek: a jeśli chodzi o przegrzewanie, to jest to normalne raczej u mnie jest na 68 mniej więcej ciągle, jak chcesz to możesz tam pewnie jakiś wentylator dopiąć, ale raczej to wiele nie zmieni, może tylko żywotność polepszy :p