Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#psy

O co chodzi w takim sporcie psim (a może to nie sport?), gdzie pies idzie przyklejony do przewodnika, z pyskiem zwroconym w kierunku twarzy człowieka i wykonuje jakieś polecenia?
  • 10
  • Odpowiedz
@luk04330: raczej obedience, w igp tylko jedna z prób to posłuszeństwo i tam mniej istotne są takie detale jak ciągły kontakt. A w obi masz określone ćwiczenia i pies zwyczajnie po kolei musie je wykonać bez żadnych zabawek, czy żarcia. Jednym z ćwiczeń jest chodzenie przy nodze i bez patrzenia się na przewodnika pies nie jest w stanie precyzyjnie go wykonywać. A precyzja, detale to bardzo ważne rzeczy w obi.
mikaliq - @luk04330: raczej obedience, w igp tylko jedna z prób to posłuszeństwo i ta...
  • Odpowiedz
@mikaliq: ja mam problem z obi i igp z powodu tych ludzi od malinosów tam, którzy je robią na OE.
Dlatego od jakiegoś czasu jestem team rally-o ( ͡° ͜ʖ ͡°) (obczaj sobie @luk04330 )
  • Odpowiedz
@luk04330: xD że mam problem z tymi sportami, gdzie mega się liczy precyzja każdego kroku, bo najczęściej oglądam w tym owczarki belgijskie, które szkolone do tego są na obrożach elektrycznych. Też ja nie jestem człowiekiem zbyt ułożonym ogólnie, więc taka precyzja co do centymetra kłóci się z moim chaosem xD
Dlatego ostatnio sobie znaleźliśmy rally-o , które jest nieco bardziej naturalne jednak i które bysmy robili, gdyby nie problemy zdrowotne
  • Odpowiedz
@r__k: ja trenuje u ludzi z naprawdę top czołówki z PL i za granicy i serio nigdy nie widziałam, by ktoś trenował lub zalecał OE lub kolce na trening obi... no a trochę tych ludzi miałam okazję obserować. A że jakiś amator sobie trzaska psa OE za stodołą za każdy błąd i twierdzi że trenuje obi... no to dla mnie bardziej to świadczy to o poziomie człowieka niż sportu ;)
  • Odpowiedz