Wpis z mikrobloga

Cześć, przychodzę z pytaniem kogo mam przepuścić patrząc na znak "kończy ci się pierwszeństwo, ustąp"? Prosiłbym o interpretację. Za znakiem jest wyjazd z parkingu, później są rogatki a potem skrzyżowanie z sygnalizacja świetlna (jest przy nich znak - ustąp pierwszeństwa), dotyczy pociągu czy wyjeżdżających z parkingu? #prawojazdy #oznakowanie #znaki
trzymajzasadytwarde - Cześć, przychodzę z pytaniem kogo mam przepuścić patrząc na zna...

źródło: comment_1648829937HZINuAD9CP0uiEhpq9PtA2.jpg

Pobierz
  • 9
@trzymajzasadytwarde: patrząc po street view to tam tylko wyjazd z posesji centrum handlowego jest, wg mnie tamten wyjazd to jest włączanie do ruchu.

na drogę z nieruchomości, obiektu przydrożnego, drogi wewnętrznej, strefy zamieszkania lub drogi gruntowej;


A włączając się do ruchu zawsze ustępuje się pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Poczytaj art 17 KD, cały poświęcony jest włączaniu się.

Czyli ustąp tyczy się najbliższego skrzyżowania ze światłami i działa wtedy, gdy sygnalizacja
@trzymajzasadytwarde:

Jeżeli na skrzyżowaniu zastosowano znak A-7 (ustąp pierwszeństwa), znak ten umieszcza się pod znakiem D-2.

Wynika z tego, że jeśli na następnej krzyżówce jest "ustąp pierwszeństwa", znak ten musi być zdublowany przy znaku informacyjnym D-2 "odwołanie pierwszeństwa".
Dodatkowo:

Jeżeli znak D-2 został umieszczony przed skrzyżowaniem w odległości mniejszej niż podano powyżej, dodatkowo pod znakiem D-2 umieszcza się tabliczkę T-1 wskazującą rzeczywistą odległość umieszczenia znaku przed skrzyżowaniem.


Inny przypadek ze znakiem
GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni - @trzymajzasadytwarde: 
 Jeżeli na skrzyżowaniu ...

źródło: comment_1648831435Ar3kXmymYtcb3kBjKA7zwx.jpg

Pobierz