Wpis z mikrobloga

Blinkee zupełnie nie ogarnia rynku. Najpierw falstart ze strefami, teraz z 20 nowych hulajek (ES400) zrobiło się kilka. Teraz widzę na mapce, że dorzucili trochę chińskiego złomu. Oczywiście po co się męczyć i rozstawiać sprzęt po całym mieście (tak jak to uczynił Lime), jeśli można walnąć wszystko w 1 miejscu i niech ludzie sobie sami biorą.

Lime, pomijając bandyckie ceny, to jednak dbają o jakość usług, sprzętu pełno i znajdziesz w promieniu 500 m.

Bolt gdyby powiększył strefy to byłby tańszą alternatywą - z ich sprzętem zwykle też nie ma problemów.

Z Blinkee ciągle były problemy zarówno w starych złomach jak i nowych ES400. Czas się ogarnąć?

#rzeszow #hulajnogaelektryczna #lime #blinkee #bolt
  • 26
@SendMeAnAngel: jeżeli chodzi o transport z wynajmem pojazdu na minuty, to w moim subiektywnym rankingu wygląda to tak:
1. skuter blinkee
2. yariska z panka ze stawką kilometrową
3. hulajnoga bolt

Boltowe hulajki są ok, ale na Drabiniankę już nie dojeżdżają. Blinkee mają tu zasięg, ale rzadko je serwisują oraz oddawanie ich w strefie to masakra (ale może to wina mojego GPSa w telefonie). Na Lime jak zobaczyłem ceny to stwierdziłem
@michno: skuter nie daje takiej elastyczności, bo możesz tylko po ulicy i musisz przeciskać się przez korki

z ciekawości zainstalowałem Panka i tylko dostawczaki były (dobry pomysł jak potrzebujesz przewieźć coś dużego)

hulajnoga bolt tylko ze względu na niską cenę, a sam sprzęt niezniszczalny, bo nie ma co się zepsuć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

4mobility też był spoko, tylko się wycofali z RZ
@jedzczarnekoty: nie kojarzę żeby przy rejestracji była kaucja, jedynie przesłanie zdjęcia prawa jazdy. No i przed wypożyczeniem musisz obejść samochód dookoła i sprawdzić czy są nowe uszkodzenia, i jeżeli są - to zgłosić. A auto jak auto na minuty - jeździ, hamuje, czego chcieć więcej ¯\_(ツ)_/¯ Prywatnie nie mam zbyt wielu wymagań do samochodu (z dodatków wystarczy mi klimatyzacja, ABS i wspomaganie, no i żeby było tanie w serwisowaniu) więc taka
@joolekk: To nie wiem jak to robisz, bo mam dwóch znajomych z Xiaomi Pro 2 i już w pierwszym roku użytkowania przebili dętki xD No chyba, że dojeżdżasz nią tylko do pracy, czyli z sypialni do drugiego pokoju gdzie stoi komp ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jedzczarnekoty: @joolekk: @michno: @dawid110d: Tyle o Blinkee https://rowery.rzeszow.pl/bolt-uber-hulajnogi-w-rzeszowie/

za jedno ich muszę pochwalić, że jak w tamtym roku kilka razy zgłaszałem im problem (np. nie dało się oddać hulajki), to kasę zwracali i dawali dodatkowe minuty, ale z takim podejściem, jakie reprezentują w tym roku i pod koniec ubiegłego, to nie wróżę sukcesu

w sumie to jak TIER dołączy ze swoimi ES400 (bo mają takie same), to Blinkee
@SendMeAnAngel: coś na pewno, bo udało mu się zostać "człowiekiem od rowerów Fijołka" ale ja uważam że jego największym życiowym sukcesem jest nieuznawanie jakiejkolwiek krytyki ¯\_(ツ)_/¯ I potem w sposób dość prymitywny próbuje się pozbywać osób które się z jego wizją nie zgadzają. Sam ma średnie pojęcie w temacie rowerów, jeździ po chodnikach i bez poprawnego oświetlenie (no ale może coś się zmieniło, dawno nie widziałem na mieście) ( ͡°
@SendMeAnAngel: z takich ciekawostek to pod FRAC na Lwowskiej jakieś laseczki przed wyborami rozdawały cukierki i jego ulotki. Ale jest w tym dobry, w głosowaniu do budżetu obywatelskiego też kombinując na różne sposoby chciał przepychać jakąś swoją prywatę korzystając z "zasięgów" masy krytycznej i stowarzyszenia.
@jedzczarnekoty: dokładnie, jeszcze rozumiem jak dwa (?) lata temu weszły hulajki do wypożyczenia i to była nowość, sam korzystałem sporo, po czasie przyznaję, że nadużywałem tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No ale teraz, dla mnie to jest zdzierstwo w cholerę, mam swoją, nie wyobrażam sobie śmigać na tych ogólnodostępnych, brzydzę się nimi i większość wygląda jak syf.
@jedzczarnekoty: zdaje się, że na hulajnodze jeździł do pracy, a nie na rowerze

Też miałem duże nadzieje i mocno się zawiodłem. Coś tam robi, pisze pisma, ale jest nieskuteczny i w ogóle nie widać efektów. Jeszcze za Ferenca było widać, że ten radny niczego nowego nie wniesie, tylko będzie głosował jak inni.

W polityce liczą się układy.

Największa porażka to system roweru miejskiego. przy którym się lansował. Coś ruszyło, bo może
@SendMeAnAngel: tani rower najlepszy na miasto.

Ja jestem jedną "z tych kilku osób" bo działałem przed Arkiem, ale potem jak wiadomy radny zaczął się panoszyć uznałem że szkoda nerwów. Zwłaszcza że jego otoczeniem nie były osoby z pomysłami tylko takie którymi można było sterować.

Brak efektów z tamtego okresu wyglądał z zabetonowanego mózgu Ferenca i jego świty. Rzucało się grochem o ścianę.

Przykładowa rozmowa z T.F.
- Mamy problem z DDR
@Mentisekk: Wrócili do starych miniaturowych stref. Komuś się po prostu nie chce jeździć po całym mieście. Musisz co chwilę się zatrzymywać i spoglądać na telefon, gdzie można zaparkować. Oczywiście nie zawsze uda się wstrzelić w strefę, bo GPS czasami nie daje dokładnych wskazań. Dłużej wynajmujesz pojazd i płacisz więcej. Pomysł na zwiększenie przychodów świetny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja już przestałem traktować tego operatora poważnie.