Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy, dziś zrobiłem badanie kontrolne po #wazektomia i jest czyściutko. ( ͟ل͜)
Podobnie jak @kruczek293 zabieg miałem robiony 13.11.2021 w Warszawie u dr. Kulika.
Już raz zrobiłem badanie nasienia równo 3 miesiące po zabiegu, ale wtedy wykryto jeszcze śladowe ilości plemników, które co prawda miały 0% ruchliwości, ale jednak były. Wolałem mieć 100% pewności, więc odczekałem jeszcze te 1,5 miesiąca i od dzisiaj oficjalnie: Ja gumy nie noszę, to są fiuta kalosze, więc nie zdziw się jak pobiegnę boso
( ͡ ͜ʖ ͡)
Pobierz piszczel - Hej Mirasy, dziś zrobiłem badanie kontrolne po #wazektomia i jest czyściut...
źródło: comment_16486738867qcVoBW1yMuOSXGIdjw8Au.jpg
  • 8
@Shamson: To już raczej indywidualna sprawa. Obowiązku nie ma, ale warto czasem skontrolować dla pewności i spokoju.
Ja planuję zrobić jeszcze badanie za rok, a jeśli nic się nie będzie działo to może raz na dwa lata będę powtarzał (o ile nie oleję tematu). Miałem metodę kanadyjską, więc ryzyko ponownego udrożnienia kanałów jest znikome.
Po 8 tygodniach miałem wszystkie martwe w ilości 750szt/ml (a granicą powodzenia zabiegu jest 150 000/ml).
Dr pogratulował, stwierdził że już na spokojnie można działać. A jeśli chce mieć pewność to powtórzyć za 4 tygodnie w tym samym labie żeby wykluczyć ryzyko pomyłki (podobno miał ostatnio taki przypadek).