Wpis z mikrobloga

Takie cudo sobie nabyłem i gram z małżonką. RELIC. Mechanika naszego ukochanego Talisman'a. Zdecydowanie trudniejsza i bardziej rozbudowana. Prześliczna graficznie i dająca wiele frajdy. Świat Warhammer bardzo fajnie oddany w kartach i na planszy. Polecam z czystym sumieniem. Dla fanów Talismana pozycja obowiązkowa. Dla każdego kto lubi gry przygodowe z elementem losowym również.

#gry #gryplanszowe #planszowki #warhammer40k #relic
DeXteR25 - Takie cudo sobie nabyłem i gram z małżonką. RELIC. Mechanika naszego ukoch...

źródło: comment_gDAZ6lugk09Ac2qsIMuwatqedoiPSAfq.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@n0rex: Czemu RELIC dyskwalifikujesz? To naprawdę doskonała gra. Ale jeśli lubisz fantasy to świetny jest RUNEBOUND. Nie grałem jeszcze w niego ale bankowo kupię, bo zapoznałem się z tą grą już. Niedroga, świetnie wykonana i bardziej rozbudowana niż Talisman. Ewentualnie dodatki do Talismana. Najpierw ŻNIWIARZ, później MIASTO, GÓRY i PODZIEMIA. Zabawy na dłuuugie godziny.
  • Odpowiedz
@GraveDigger: Wersja językowa polska jak najbardziej jest. Świetnie przetłumaczone wszystko. Ja jestem zachwycony, zarówno pod względem mechaniki jak i wykonania. Każda rozgrywka może być inna, bo są scenariusze. Od łatwych po najtrudniejsze. Ta gra się nie znudzi prędko. Są też zapowiedziane dodatki. Tylko brać. Instrukcja przejrzysta. 2 rozgrywki i wszystko kumasz.
  • Odpowiedz
@GraveDigger: tak myślalem nad osadnikami :) wszyscy mi polecają. Chce tez sobei kupić Zakazana Wyspe. Genialna gra :D.

Mam juz K2, Race for the Galaxy, ale kompletnie nie ogarniam. Jutro ide pierwszy raz na jakies spotkanie planszówkowe. Zobaczymy co to będzie.

@DeXteR25: RUNEBOUND własnie czytam, brzmi fajnie :D
  • Odpowiedz
@n0rex: Ja wezmę RUNEBOUND bankowo, to tylko kwestia czasu. Póki co jestem zachwycony RELIC'iem i będę go katował do pożygu ;) Nad osadnikami też się zastanawiam, ale głównie gram z żoną więc nie wiem czy będzie fun we 2 osoby.
  • Odpowiedz
@DeXteR25: Ja mam taki problem, że moi znajomi nie sa przekonani do planszówek. Talisman im się spodobał ale żeby ich wyciągnąć na granie to jest tragedia. No i zobaczę jutro jak tam wyjdzie na tym spotkaniu. Jestem z małego miasteczka i wiesz... muszę dojeżdżać, żeby grać :P
  • Odpowiedz
@GraveDigger: RELIC to dość nowa gra a portale u nas trochę kuleją. Mało jest fajnych serwisów nadążających za nowościami. Śledź sobie raczej zagraniczne serwisy. Jak kupisz RELIC i rozłożysz pierwszy raz to zbieraj szczenę od razu. Robi wrażenie. Awans postaci to czysta poezja, przekręcanie kółek wskazujących cechy zamiast żetonów rewelacja. Nie jestem jakimś maniakiem i nie gram "od zawsze" ale u mnie django/django ;)
  • Odpowiedz
@n0rex: Cholera, no to jest problem. Jak nie masz ludzi do gry to straszna lipa. Ja z żoną ogarniam temat póki co i fajnei nam się gra w Talisman i RELIC. Myślimy też nad czymś karcianym. Może żeby zachęcić znajomych pomyśl nad czymś takim bardziej wesołym? Słyszałem, że taki tytuł jak http://www.rebel.pl/product.php/1,606/9665/Wsiasc-do-Pociagu-Europa.html Przełamuje zagorzałych przeciwników planszówek skutecznie. Sam nie próbowałem.
  • Odpowiedz
@DeXteR25: Ostatnio grałem w Potwory z Tokio :D fajne, wesołe, ale właśnie im więcej osób tym większa zabawa. Planuje ogólnie zapisać się do klubu które organizuje te spotkania z planszówkami to będzie z kim grać :) Jak będziesz miał wolny weekend w marcu to polecam Pyrkon w Poznaniu :D Konwent jak konwent, ja tam jeżdżę grać w planszówy ;)
  • Odpowiedz
@n0rex: Marzę o Pyrkonie od dłuższego czasu właśnie przez wzgląd na planszówki. Zawsze mi coś wypada i nie docieram. Postaram się to zmienić w przyszłym roku.
  • Odpowiedz