Wpis z mikrobloga

Jeśli mam folder lokalny X i wskażę go w kodi jako źródło np. filmów - to mogę jakoś ustawić aby były w kodi wybrane filmy a nie wszystkie?
Najłatwiej byłoby zrobić osobny folder ale wtedy musiałbym tworzyć kopie tam filmów, które chce mieć w kodi. Da się jakoś prościej? Może folder i w nim skróty do wybranych folderów filmów? Takie coś zadziała?
#kodi #kodiwpigulce
  • 4
@Mikseth: Windowsowe skróty? Nie używam Kodi, ale raczej nie zadziałają.

Jaki system operacyjny? Jaki system plików?

Jeśli pliki są na tej samej partycji to może wystarczy utworzyć dowiązania twarde do plików?
W ten sposób pliki będą "osiągalne" z różnych lokalizacji, ale na dysku będą zajmować miejsce tylko takie, jakby był jeden taki plik.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dowi%C4%85zanie_twarde

Jeśli pliki są na innych lub po prostu różnych partycjach, to jeśli to Linux lub MacOS to
@mp107: @kodiwpigulce_pl: Serwer na którym są filmy jest na linuxie - ext4

Chcę dodać do biblioteki kodi filmy ale nie wszystkie (a mam je w 1 folderze). Mógłbym zrobić osobny folder i je skopiować ale czy da się jakoś inaczej, żeby nie dublować miejsca na dysku?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mógłbym zrobić osobny folder i je skopiować ale czy da się jakoś inaczej, żeby nie dublować miejsca na dysku?

@Mikseth: Tak. Dowiązania miejsca nie zajmują (dokładniej - zajmują góra kilobajty, a więc nie dublują miejsca), więc to rozwiązanie się sprawdzi. Musisz tylko połączyć się z serwerem po SSH i utworzyć dowiązania według własnych potrzeb. Oba typy dowiązań mają jednak wady i zalety, które opisałem wcześniej i które są opisane w podlinkowanych