Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tym #biwakowanie i #turystyka?
Mozna spac i palic ognisko tylko w tych obszarach zaznaczonych na tej mapie na pomarańczowo? Mam jechać 2h od miasta żeby łaskawie pospać sobie w namiocie? Co ze spaniem po prostu w lesie który nie jest podlega pod żaden park narodowy?

https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy?t=0≪=19.412949%2C52.001221&scale=4622324↦=8%2C0.7&layers=76%2C77&basemap=2&extwms=&hist=
md5sum - Jak to jest z tym #biwakowanie i #turystyka?
Mozna spac i palic ognisko tyl...

źródło: comment_1648660664DBLaREfsmTXyZqfFE9COP8.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@md5sum: Oficjalnie palić ognisk w lesie nie wolno, chyba że są do tego wyznaczone miejsca albo ma się zgodę leśniczego. Te obszary na mapce są "udostępnione" głównie do spania, ale trzeba przestrzegać regulaminu LINK
  • Odpowiedz
w parku narodowym?


@md5sum: w PN ogólnie można dużo mniej niż w LP. Nie wiem czy zakaz jest zdefiniowany w ustawie czy w regulaminie każdego z parków z osobna, ale raczej nie wolno. Sprawdź, może "twój ulubiony PN" ma miejsce do biwakowania wyznaczone
  • Odpowiedz
@md5sum: Ta data dotyczy rozpalania kuchenek gazowych w tych obszarach zaznaczonych na pomarańczowo. Same obszary 'zanocuj w lesie' nie znikną, a raczej nic na to nie wskazuje.
  • Odpowiedz
@md5sum: Nie, bo ta data jest związana z rozszerzeniem tego programu, czyli możliwością używania palników gazowych. W pierwszej wersji testowo zostało udostępnione tylko kilkanaście obszarów na całą Polskę z możliwością legalnego spania w lesie. Po roku programu okazało się, że 'ludzie lasu' są odpowiedzialni i na kolejny rok zostały dodane nowe obszary w znacznej ilości (zaznaczone na żółto). Stare obszary zostały tymczasowo oznaczone na pomarańczowo i dano w nich możliwość
  • Odpowiedz
@md5sum: kładź się po zmroku, wstawaj wcześnie, nie pal ognia (z tego co wiem leśniczych to drażni najbardziej), oczywiście nie śmieć i nikt cię nie będzie ścigał.
  • Odpowiedz