Wpis z mikrobloga

#it #komputery mirki sprawa jest następująca, kupiłem dysk m2 do gigabyte aorus z370 gaming k3 i tu jest problem - komputer nie widzial tego dysku, myślałem że to wina wlaśnie jego, zamieniłem miejscami stary m2 z nowym i jednak działa, tylko teraz nie wykrywa mi tego starego m2, jest to wina więc slotu albo coś...

W tym momencie instaluje wszystko na nowo bo już miałem taki zamiar i sprawdzę czy widzi ten dysk w menadżerze a potem to nie wiem pewnie sterowniki nowe do płyty głównej sprawdzę, macie jeszcze jakieś pomysły żeby sprawdzić co i jak?
  • 7
@NepNepu: jakie dyski, bios też nie widzi czy tylko windows, problem tylko z jednym slotem czy dwoma- jak wsadzisz stary jako jedyny dysk do drugiego slotu to startuje czy też nie? masz jakies inne dyski w kompie? masz karte graficzna na pcie? masz cokolwiek innego wpiete w pcie? jak juz o cos pytasz to podaj chociaż minimum szczegółow bo mi sie nie chce tego wszystkiego pisac:/
@nahkranoth: dyski: Patriot 1TB M.2 PCIe NVMe P300 (Nowy), WD 500GB M.2 SATA SSD (stary)
Zarówno bios i jak i windows nie widzą drugiego slotu
Po ponownej wymianie dysków widzi jeden
Inne dyski: HDD 2TB Toshiba P300, ten także normalnie widzi
Grafika: MSI Nvidia GeForce GTX 1060 6GB
Czy coś innego w PCIe? Nic
WD 500GB M.2 SATA SSD (stary)


@NepNepu: ten musi być niestety w górnym slocie, nie sprawdzisz go w dolnym... podłącz nowy dysk jako jedyny do górnego i zobacz czy widać go w biosie, zrób to samo z dolnym slotem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NepNepu: odepnij proszę dysk Sata. I odpal i zobacz czy widać. Na stronie producenta będzie napisane w który port Sata należy podłączyć dysk bo tam jest taka ramka na której jest napisane który dysk w jaki port i jaki port Sata nie działa wtedy