Wpis z mikrobloga

Cześć,
mam pytanie do użytkowników rowerów. Planuję kupić rower crossowy w większości do jazdy po mieście(praca) i trochę do lasu i innych utwardzonych dróg (rejony poznania). Zastanawiam się nad dwiema opcjami i bardzo bym prosił o opinię jakiś doświadczonych rowerzystów.

Opcja 1 to Unibike Viper

https://www.unibike.pl/vipergts.html

Opcja 2 Unibike Zethos

https://www.unibike.pl/zethosgts.html

Czy jest sens dopłacać do zethosa?

#rower #poznan
  • 19
@nigdypoalko92: ciekawe propozycje.
Rama wygląda identycznie (możesz to gdzieś potwierdzić?), reszta części to części eksploatacyjne ;-)
Różnicę widzę w korbie (octalink vs hollowtech II), trochę różnic w osprzęcie, ale całkiem zrównoważone.
Nie ma natomiast informacji o wadze.

Czy warto? I tak i nie. Jeśli planujesz kupić rower na kilka lat i kręcić kilka tysięcy rocznie, to warto dołożyć.
Jeśli tych kilometrów nie będzie dużo, nie warto.
Jak się okaże, że masz
@krytyk__wartosciujacy: no szczerze to zamierzam kręcić sporo. Zwłaszcza że mam zamiar przerzucić się całkowicie na rower do pracy. Auto z wiadomych względów zostawię asekuracyjnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) z tego względu że mam problem zdrowotny i nie będę mógł biegać, a brzuszek rośnie, chciałem to zniwelować kilometrami na rowerze. Jeśli mam być szczery to dosyć mocno nakręciłem się na Vipera, który wydaje mi się bardzo wygodny i
@nigdypoalko92: Powietrzny amor ma sens przedewszystkim jak ważysz dość mało, albo bardzo dużo wynika to z tego że o wiele łatwiej ustawić sag pod siebie pompując sprężynę do odpowiedniego ciśnienia. Jeśli ważysz gdzieś w granicach 70-80 kg. to teoretycznie sprężynowy uginacz też powinien przyzwoicie działać, w przeciwnym razie trzeba się bawić w dobieranie sprężyny o odpowiedniej twardości do wagi.
Nie ma natomiast informacji o wadze.


@krytyk__wartosciujacy: mam vipera z 2018, wg ówczesnej informacji ze strony producenta waga to 14,4 kg (nie wiem, dla którego rozmiaru ramy, ja mam 19"). Odczuwalnie - jest jeszcze cięższy ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Całkiem fajny rower i na dłuższą jazdę, jak i śmiganie po niezbyt skomplikowanym terenie ale od kiedy więcej jeżdżę szosą, to przesiadka na niego zawsze kończy się marudzeniem,
@nigdypoalko92: Jeszcze coś bo już nie mogę edytować, jeśli przez "las" masz na myśli coś jak na obrazku niżej to wogóle nie potrzebujesz amortyzatora, to będzie tylko zbędny balast. O mieście nie wspominając. Z drugiej strony do tłuczenia się po single trackach żaden z tych amortyzatorów się nie nadaje bo to trekingowe uginacze o malutkim skoku przystosowane do jazdy w mieście.
k.....t - @nigdypoalko92: Jeszcze coś bo już nie mogę edytować, jeśli przez "las" mas...

źródło: comment_1648566514CLGDX04HVgY5WIASpExC07.jpg

Pobierz
@pawel694: @k3lt: @ytong: dzięki za propozycje ( ͡° ͜ʖ ͡°) prawda jest taka że jak pisałem tego posta to już byłem na drodze do sklepu ( ͡ ͜ʖ ͡) Od 2 tygodni byłem tak nagrzany na ten rower że liczyłem jeszcze na jakąś dobrą radę co zmieni moja decyzję. Nie pomyślałem żeby wcześniej zapytać na Mirko. Mimo wszystko dziękuję za
nigdypoalko92 - @pawel694: @k3lt: @ytong: dzięki za propozycje ( ͡° ͜ʖ ͡°) prawda jes...

źródło: comment_1648570254xmImCiA5vweimz5kkmbnzO.jpg

Pobierz
@nigdypoalko92: No ja szosą przy zbieraniu kwadratów wjeżdżam w różne tereny, mimo opon 28c ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Ale fakt, zaczynam myśleć nad zmianą roweru na coś na ciut lepszym osprzęcie (105) i zacząłem z racji tych różnych ujebów i gruzów myśleć o gravelu, którym, z racji ciut szerszych opon, i w mieście jeździłoby się wygodniej.
@nigdypoalko92:
Od 2 lat prawie codziennie (4200km w roku 2020 i 3800km w roku 2021) pomykam po Poznaniu na Kellys Spider 90 2019. Bardzo dobry jakościowo (produkowany na Słowacji) z osprzętem Deore. Jak jeździsz dużo skrótami, pod wiaduktami czy w innych miejscach gdzie jest dużo rozbitego szkła to zalecam wymianę opon na Schwalbe Marathon Plus MTB - są niezniszczalne, te które były w zestawie z rowerem (Rapid Bob) trafiły kapcia 3
Kellys Spider 90


@StefanQ: No ja do tej pory na hexagonie 3.0 z 2015 roku. Kellys moim zdaniem robi świetne rowery na fajnym osprzęcie, które wyglądają zajebiście. U mnie wygrał trochę patriotyzm gospodarczy ;d