Wpis z mikrobloga

Kto mi może pomóc?

Ktoś mi poradził wczoraj żebym nie dodawał produktów przez panel administratora w #prestashop ale wyrzucił wszystkie produkty do pliku CSV, zobaczył jaki jest schemat takiego pliku i tam dopisywał wszystkie, a później to zaimportował.

Domyślny eksport z panelu administratora eksportuje tylko kilka kolumn, wiec plik wynikowy nie nadaje się do użycia jako wzór.

Na płatny moduł za 60 euro oczywiście nie mam pieniędzy

Znalazłem sposób jak to zrobić za pomocą phpmyadmin, ale że nigdy tam nic nie robiłem i utknąłem na problemie jak z załącznika.

Po lewej kod który niby ma mi wszystko wydobyć z bazy danych, na środku zrzut z bazy danych gdzie widzę że są takie kolumny jak trzeba, a na końcu błąd że nie udaje się ich znaleźć.

Co źle robię?
Poza używaniem presty :P

#admin #webdev #webmastering #mysql
Pobierz Eustachygolipachy - Kto mi może pomóc?

Ktoś mi poradził wczoraj żebym nie dodawał ...
źródło: comment_1648486051B55Cilzn4CIJqyK2emwvH9.jpg
  • 17
@Eustachy_goli_pachy: A jakie konkretnie dane produktu chcesz wydobyć? W Preście dane o produkcie są porozrzucane po wielu tabelach, aby przyspieszyć działanie strony i zwiększyć responsywność danych.
Do tego dochodzą kombinacje, atrybuty produktu itd. więc trochę tego jest... Może nie potrzebujesz wszystkich danych do zrzutu?
@Eustachy_goli_pachy: Wklej ten kod do jakiegoś notatnika, wciśnij Ctrl+H i zamień prefiks "ps" na "psnc". Nastepnie wejdź w phpmyadmin do swojej bazy danych, wybierz zakładkę "SQL" i wklej gotowy tekst. dostaniesz wyniki produktów, które potem możesz zaznaczyć i wyeksportować z menu na dole.
@emte: O to próbuję zrobić
https://www.choosepizzi.net/prestashop-1-7-1-export-product-and-category-data-from-database-with-image-and-description/

Docelowo chcę przygotowywać produkty w pliku CSV a później go zaimportować w do sklepu. Wobec tego muszą chyba w nim być wszystkie pola?

Takie były by dobre:

Product ID
Active (0/1)/nName *
Categories (x
Price tax excluded
Tax rules ID
Wholesale price
On sale (0/1)
Discount amount
Discount percent
Discount from (yyyy-mm-dd)
Discount to (yyyy-mm-dd)
Reference #
Supplier reference #
Supplier
Manufacturer
EAN13
UPC
Ecotax
@Eustachy_goli_pachy: Nie wszystkie pola muszą być wypełnione przy wrzucie do nowego sklepu Prestashop. O ile pamiętam tylko pole ID, Reference (czyli numer produktu) oraz Supplier Reference (numer produktu w bazie producenta).

Zgodnie z netykietą Reference i Supplier Reference rózni się tym, że to pierwsze możesz przypisać według własnego widzi mi się, a Supplier Refernce to numer produktu podany w katalogu producenta. Np. "Samsung Galaxy S22 Ultra" (nazwa zrozumiała dla klienta) vs.
@Eustachy_goli_pachy: w product lang sprawdź czy masz id lang z numerem 1, w category lang sprawdź czy masz id lang z numerem 1, w product i category sprawdź czy masz z id shop default z numerem 1; jeżeli nie, to ustaw odpowiednie wartości w zapytaniu
@Eustachy_goli_pachy: Wrzut CSV do Presty jest dość specyficzny. Nawet gdy wyeksportujesz sobie te produkty z bazy to nie bedziesz w stanie zrobić z tego pilku wrzutowego w 100%. Najlepiej jakbyś pobrał sobie przykładowy wrzut z panelu admina presty z menu po lewej "Zaawansowane -> Import CSV -> Przykładowy plik produktów" (prawe okienko na dole) i zobaczył jak to powinno się robić