Wpis z mikrobloga

Dzisiaj miałem rozmowę na staż w .Net. Na rozmowie technicznej padło pytanie najpierw co to jest serwis w Angularze (to spoko wiadomo), a potem co to jest serwis w .NET.

Pytanie 1: I co to jest serwis w .NET? Zacząłem nawijać o DI i rejestracji serwisów, ale nie do końca chyba o to chodziło.

Pytanie 2: co to jest klasa statyczna, to odpowiedziałem m.in. że można wywoływać metody tej klasy bez tworzenia jej instancji. I dostałem dodatkowe pytanie, czy można stworzyć nowy obiekt/instancje klasy statycznej. Powiedziałem że nie, a prowadzący powiedział, że tak, a jak zapytałem o przykład to powiedział tylko ze dość często się to robi. Serio? Nie mogę nigdzie w dokumentacji takiego infa znaleźć.

#csharp
  • 16
  • Odpowiedz
@alochomora12: pomijając to, że gdyby była możliwość zrobienia tego jakaś magią przez refleksję, to na #!$%@? robią to często okrężną drogą, skoro mogą po prostu użyć zwykłych klas? XD gacie ubierają też przez głowę, bo niby się da?
  • Odpowiedz
@alochomora12: co do serwisów to można różnie rozumieć. Serwisem w Azure jest mikroserwis zawierający wszystko co potrzebuje do działania, ale w WCF to też co innego, a w ASP.NET to może być cokolwiek co wywołuje logikę biznesową, nazywane czasem też manager xD. Kwestia o co dokładnie pytał.
  • Odpowiedz
@miki4ever: nie no zwykła firma produktowa. Właśnie co do pytań to sam się zdziwiłem (choć odpowiedziałem na większość), bo bardziej spodziewałem się podchwytyliwych pytań o kolekcje, DI, wzorce, testy, REST, SOAP może coś o refleksji.

Ogólnie to może dla potomnych wklejam wszystkie pytania jakie padły:
- co to jest w Angular serwis, komponent, moduł (to spoko łatwe)
- kiedy w Angularze startuje serwis (tu nie wiedziałem, bo angulara to zacząłem uczyć
  • Odpowiedz
@alochomora12: stary, ja na seniora nie zadaje takich pytań, raczej coś w stylu co tam robiłeś w przeszłości. Taki egzamin na pozycje stażowa to jest żart. A w sumie to raczej manipulacja. Później dostaniesz #!$%@? warunki pracy, ale nie odpuścisz, No bo przecież przeszedłeś ta ciężka rozmowę wiec pewnie warto. Uciekaj.
  • Odpowiedz
@alochomora12: Jak tak czytam te pytania, twoje odpowiedzi i ich reakcje to mam wrażenie, że ta firma to banda bucy, którzy muszą za wszelką cenę udowodnić, że wiedzą wszystko, a Ty nic xD

Na docsach microsoftowych jest napisane, że jest .NET 5/6 a nie .NET Core 5/6. Redis służy głównie do tego co napisałeś. Pytanie o klasę statyczną to imho czepialstwo na maxa xD. Co to serwis w .NET? Tutaj też
  • Odpowiedz