Wpis z mikrobloga

Rosja to najbardziej znienawidzony przeze mnie naród. Gardzę rosjanami na każdy możliwy sposób m.in. za zabory i próbę rusyfikacji polskiego narodu. Za łagry i wywózki na Sybir setek tysięcy Polaków. Za lata 1919-1920 (zwycięstwo nad bolszewizmem okupione krwią tysięcy). Za "akcję polską" w ramach której w latach 1937-1938 NKWD wymordowało 111 tys Polaków mieszkających w ZSRR. Za Katyń i inne miejsca w których bestialsko pomordowano polskich oficerów w 1940 roku. Za spalone wsie i miasta, zrabowane dzieła sztuki, splądrowane i zniszczone polskie dworki szlacheckie. Za powojenną okupację Rzeczypospolitej i czystki przeprowadzane na polskich żołnierzach i ludności cywilnej. Za wszystko czego dopuścili się i dopuszczają te kanalie. Dobry kacap to martwy kacap.

#oswiadczenie #rosja #wojna #ukraina
  • 22
  • Odpowiedz
@NoMercYYY: Na wstępie podkreślę, że nie jestem ruska onuca, bo napisanie tu czegoś niezgodnego z wola większości równa się wyzwiskom xd bardzo ogolniles, to tak jak o Polakach mówią, że alkoholicy i złodzieje. Nie można przypisywać decyzji jednostki lub grupy i ich działań, które wpływają na całokształt postrzegania całego narodu, to mega krzywdzace
  • Odpowiedz
@NoMercYYY: A ja powiem tak, nikogo nie zamierzam rozliczać za jego dziadków, pradziadków, generalnie za sytuacje, na które nie mogli mieć wpływu - czyli np.: podane przez ciebie. Tutaj potrzeba raczej uczciwej pracy historyków. Natomiast mogę rozliczać tych ludzi za to, że obecnie w większości popiera inwazję na inne kraje - od 8 lat to Ukraina, ale wcześniej też np. za Gruzję.
  • Odpowiedz
@nowy97: Mentalność rosjan zawsze opierała się na ideologicznym fundamencie narodowej mocarstwowości rosji. To ich cecha charakterystyczna. Nic się w tej kwestii nie zmieniło
  • Odpowiedz
@nowy97: każdy kto chociaż trochę interesuje się Rosją wie, że większość Rosjan popiera Putina i wojnę na Ukrainie. Ja wiem, że z naszej perspektywy w to ciężko uwierzyć.

https://www.youtube.com/watch?v=5R22SZWYdRg

masz też opinię Rosjanina, który przyznaje, że sami Rosjanie popierają agresję na Ukrainie:

https://fakty.tvn24.pl/fakty-po-poludniu,96/garri-kasparow-o-wojnie-w-ukrainie-i-wladimirze-putinie-wywiad,1098083.html
  • Odpowiedz
@NoMercYYY: Pamiętaj że Katyń był głównie nakierowany na elity intelektualne mimo, że kobiet i dzieci też nie brakowało. Jakbyś do tego posta wstawil jeszcze linijkę o Wołyniu to bym niczego nie musiał dodawać ( ͡° ͜ʖ ͡°). Więc wyręczę Cię, Wołyń 60 tyś potwierdzonych ofiar cywilnych (w tym bez rozróżnienia na mężczyzn kobiety czy dzieci) mordowanych nieprzyzwoicie brutalnymi metodami z czynnym udziałem miejskiej ludności cywilnej. Szacuje się,
  • Odpowiedz
@NoMercYYY: jakiego w życiu nie spotkałem to fałszywy był, niby spoko, a napił się trochę i kozaczył co to za wielka rosija, a ty z polszy to my wam pokażemy... tak pokazali, że mam nadzieję, że gruz będą jedli, państwo się rozpadnie na republiki i taki uj z wielkiej rasiji. Ten naród trzeba przez parę pokoleń pilnować misją OBWE, by żadne myślenie o wielkim mocarstwie nie wróciło.
  • Odpowiedz
@sheridan97: ojej, ale się zaplułeś xD Bo co to za "#!$%@?" powód by nienawidzić naród za rzeczy, które robili kilkadziesiąt/sto lat temu.

Nienawidzenie współczesnych Rosjan za coś takiego, to jest niezmiernie głupi powód. Za to jak się obecnie zachowują można już nienawidzić jak najbardziej.
  • Odpowiedz
  • 0
@nowy97 każdy naród ma jakieś przywary i wady ale mordowanie ludzi dla ideologii co kilkadziesiąt lat to dość dziwne hobby, przez które naród może zostać nie lubiany. Nie #!$%@?, że rosjanie są z innej gliny niż ich rządzący bo zapewne z jedynymi ruskami jakim miałeś do czynienia to wilk i zając w TVP.
  • Odpowiedz
@Nowelizacja Mentalność tego narodu nie zmieniła się od setek lat. Ciągle mają wryty do łbów imperializm i chęć panowania nad innymi narodami i wykorzystywanie ich. Nadal odwołują się do ludzi, którzy mordowali inne narody przez te wszystkie lata.
To byli i są śmiecie i można, a nawet trzeba nienawidzić ich za to co robili, bo znając historie i wiedząc jak postępowali można dosyć łatwo przewidzieć jak będą się zachowywać w przyszłości (patrz
  • Odpowiedz
  • 1
@Wannababcie Oczywiście trzeba mieć świadomość tego jakich czynów dopuściła się choćby UPA działająca w Wołyniu i nie ma na to żadnego usprawiedliwienia, ale nie można przy tym stawiać znaku równości i umieć rozgraniczyć sowiecką okupację między ukraińskim nacjonalizmem
  • Odpowiedz